



Producent
-
Bareuther (1)
-
Boch (6)
-
Bochnia (1)
-
Bolesławiec (7)
-
Chodzież / Kolmar (3)
-
Codlitz (1)
-
DELFT (3)
-
Ditmar-Urbach AG (5)
-
Frankfurt nad Odrą Paetsch (1)
-
Franz A. Mehlem Bonn (1)
-
Jaroszów (2)
-
Koło (2)
-
Łysa Góra (5)
-
Maestricht (3)
-
Mirostowice (20)
-
Nimy (2)
-
Niny (1)
-
Pruszków (10)
-
Sarreguemines (5)
-
Scheurich Keramik (5)
-
St. Amand (1)
-
Theodor Paetsch (2)
-
Tillowitz / Tułowice (9)
-
Villeroy & Boch (1)
-
Waechtersbacher Keramik (3)
-
Włocławek (4)
-
Zagórski i syn Katowice (1)
Kolekcja
Cena
-
od
do
BOLESŁAWIEC CZARNY WAZON B. WOLANIN?

Duży wazon z kamionki szlachetnej zwanej także białą, wykonany przez Spółdzielnię Pracy i Rękodzieła Artystycznego „Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu. Wydaje mi się, że autorem projektu jest Pan Bronisław Wolanin w latach lata 80- tych. Sygnowany jedynie fragmentem papierowej naklejki. Odlewany w formie. Forma nietypowa z pękatym brzuścem w dolnej części z dłuższą szyją i kołnierzem wywiniętym na zewnątrz. Połyskliwe szkliwo w kolorze czarnym.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
BOLESŁAWIEC DUŻY WAZON DZBAN B. WOLANIN NAKRAPIANY BRĄZ LATA 80-TE

Duży wazon w formie ogromnego dzbana z kamionki szlachetnej zwanej także białą, wykonany przez Spółdzielnię Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu. Sygnowany jak na zdjęciu. Wykonany według projektu Pana Bronisława Wolanina w latach lata 80- tych. Z okresu pomiędzy 1980 a 1985 rokiem. Odlewany w formie. Kształt baniasty w dolnej części z wąską, krótką szyją ozdobioną w górnej partii wklęsłym pierścieniem i szeroko rozchylonym na zewnątrz kołnierzem. Połyskliwe szkliwo brązowe cętkowane szkliwem jaśniejszym w odcieniu beżowym. Bronisław Wolanin (1937-2013) artysta ceramik, projektant form użytkowych, nauczyciel, kierownik artystyczny w Spółdzielni „Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu, dyrektor artystyczny i projektant w Zakładach Ceramicznych „Bolesławiec”. Twórczo uprawiał ceramikę unikatową i rysunek. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany m.in. brązowym medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
PRUSZKÓW CZAJNIK IMBRYK DZBANEK DO HERBATY WZÓR AZTECKI

Ceramiczny czajnik do herbaty z siteczkiem z Fabryki Porcelitu Stołowego Pruszków z Pruszkowa. 50/60 lata PRL-u. Sygnowany znakiem stosowanym od 1956 roku. Zachowany w naturalnym brązowym kolorze. Poszukiwany wzór aztecki. Oryginalny, niepowtarzalny kształt z geometrycznymi tłoczeniami na korpusie. Wyposażony w wewnętrzne siteczko. Praktyczny i przydatny przedmiot.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
PRUSZKÓW LOTOS W. NIEWIEDZIELSKI FILIŻANKA ZE SPODKIEM 1981 ROK SZARO-NIEBIESKA WIĘKSZA

Szaro-niebieska, większa filiżanka ze spodkiem. Wykonana przez ZPS Porcelit Pruszków. Fason Lotos z 1981 roku, którego autorem jest Pan Wiesław Niewiedzielski. Porcelit szkliwiony w błękitnej kolorystyce z szarym szlaczkiem i kobaltowym paseczkiem, o prostej, zgrabnej, ponadczasowej formie. Praktyczna i przydatna!
Dostępność: Stan dostępności: 6
NIMY ANTYCZNY ZESTAW UMYWALNIANY FIOLETOWE WINOGRONA

Piękny, antyczny komplet toaletowy. Pochodzi z Nimy z La Manufacture Impériale et Royale. Sygnatura z lat 20-tych XX wieku. W kolorze kremowym ze ślicznym wzorem nanoszonym za pomocą szablonu lub metodą stempelkową w fioletowej kolorystyce ze złotymi akcentami. Przedstawiającym urocze fioletowe winogrona. Śliczne kształty naczyń ze złoceniami na krawędziach.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
PRUSZKÓW Z. GALIŃSKA KAJTEK KOBALTOWA FILIŻANKA MOKKA ZE SPODKIEM ZE ZŁOCENIAMI

Czarna kawa. Filiżanka do mokki ze spodkiem. Pochodzi z Zakładów Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie. Wykonany według projektu Zofii Galińskiej z 1961 roku. Całość w kolorze kobaltowym, pokryta złotą abstrakcyjną malaturą.
Dostępność: Stan dostępności: 2
PRUSZKÓW J. KANTOREK W. NIEWIEDZIELSKI NOSTALGIA DZBANEK DO HERBATY CZAJNIK IMBRYK

Brązowo-miodowy dzbanek do herbaty, czajnik, imbryk. Wykonany według projektu Jana Kantorka, który wraz z Wiesławem Niewiedzielskim zaprojektowali w listopadzie 1977 roku fason inspirowany niezwykle piękną porą roku czyli nostalgiczną jesienią jeden z najsłynniejszych dla tej wytwórni serwisów importowany do wielu krajów Europy zachodniej występujących w 20 różnych kolorach i odcieniach od matu poprzez te zdobione metodą stempelkową. O równie wdzięcznej nazwie "Nostalgia" dla ZPS Porcelit Pruszków. Porcelit szkliwiony w brązowo-miodowej kolorystyce, o intrygującej formie i reliefie na brzuścu.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
PRUSZKÓW IRENA KUBEK MIODOWY W BIAŁE KWIATKI

Brązowo-miodowy kubek z uszkiem. Wykonany w ZPS Porcelit Pruszków. Fason "Irena". Porcelit szkliwiony w brązowo-miodowej kolorystyce, o intrygującej formie i dekoracji w postaci białych kwiatków. Nic nie stracił przez te lata ze swojej "nowoczesnej" formy!
Dostępność: Stan dostępności: 3
PRUSZKÓW CZAJNIK IMBRYK DZBANEK DO HERBATY WZÓR AZTECKI

Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
PRUSZKÓW J. KANTOREK W. NIEWIEDZIELSKI NOSTALGIA DZBANEK DO HERBATY CZAJNIK IMBRYK

Brązowo-miodowy dzbanek do kawy. Wykonany według projektu Jana Kantorka, który wraz z Wiesławem Niewiedzielskim zaprojektowali w listopadzie 1977 roku fason inspirowany niezwykle piękną porą roku czyli nostalgiczną jesienią jeden z najsłynniejszych dla tej wytwórni serwisów importowany do wielu krajów Europy zachodniej występujących w 20 różnych kolorach i odcieniach od matu poprzez te zdobione metodą stempelkową. O równie wdzięcznej nazwie "Nostalgia" dla ZPS Porcelit Pruszków.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
WAZON DO IKEBANY PRUSZKÓW DESIGN W. GOŁAJEWSKA

Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
PRZYJAŹŃ WŁOCŁWAEK CERAMICZNY WAZON STALAKTYT

Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
BOLESŁAWIEC CERAMICZNY ŚWIECZNIK WAZON LORNETKA

Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ŚWIETNY CERAMICZNY PĘKATY WAZON W PIASKOWYM KOLORZE BOLESŁAWIEC B. WOLANIN?

Świetny, pękaty wazon z kamionki szlachetnej zwanej także białą. Bardzo przypomina wyroby Pana Bronisława Wolanina w latach lata 80- tych tworzone w Bolesławcu. Niestety nie jest sygnowany i nie mam pewności, co do autorstwa.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
CERAMICZNY SYGNOWANY WAZON NAKRAPIANY BRĄZ LATA 60-TE

Pękaty wazon z kamionki szlachetnej zwanej także białą. Sygnowany jak na zdjęciu. Wyciśnięta litera "K" w wianuszku. Wykonany w latach 50/60-tych XX wieku. Kształt baniasty w dolnej części z wąską, krótką szyją ozdobioną w górnej partii pierścieniem, kołnierzem. Połyskliwe szkliwo brązowe cętkowane szkliwem jaśniejszym w odcieniu beżowym.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
PRUSZKÓW W. GOŁAJEWSKA WAZON NOGA SŁONIA BRĄZIE

Wielgachny wazon. Projekt formy Wiesława Gołajewska 1963 rok. Pochodzi z Zakładów Porcelitu z Pruszkowa. Sygnowany jak na zdjęciu. Model nr 170. Wykonany z porcelitu, zdobiony szkliwem w brązowym kolorze. Przy górnej krawędzi szeroki, jaśniejszy pas z deseniem przypominającym upstrzone skorupki ptasich jaj. Ciekawa forma i interesująca dekoracja.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
NIMY ANTYCZNY ZESTAW UMYWALNIANY BURGUNDOWE RÓŻE 5 CZĘŚCI

Piękny, antyczny komplet toaletowy. Pochodzi z Nimy z La Manufacture Impériale et Royale. Sygnatura z lat 20-tych XX wieku. W kolorze kremowym ze ślicznym wzorem nanoszonym za pomocą szablonu lub metodą stempelkową. Przedstawiającym urocze szlaczki z różami. Śliczne kształty naczyń ze złoceniami na krawędziach.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
PRUSZKÓW MIODOWO-CZEKOLADOWA FILIŻANKA ZE SPODKIEM

Porcelitowa filiżanka ze spodkiem. Wyprodukowane przez Fabrykę Porcelitu Stołowego Pruszków od 1956 roku. Sygnowane: P Made in Poland. Lead and cadmium free. W smacznie brzmiących kolorach; miodowym z czekoladowymi obwódkami. Proszę zwrócić uwagę na fikuśne uszko filiżanki.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
PAETSCH FAJANSOWY POJEMNIK NA CUKIER

Stary, ceramiczny, fajansowy pojemnik na cukier. Pochodzi z Frankfurtu nad Odrą (niem. Frankfurt a.d. Oder), z wytwórni Theodora Paetscha. Ceramika w odcieniu kremowym lub w odcieniu złamanej bieli ze złotymi opaskami i napisem w kolorze czarno-złotym "Zucker".
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
BOLESŁAWIEC B. WOLANIN OGROMNY WAZON

Duży wazon z kamionki szlachetnej zwanej także białą, wykonany przez Spółdzielnię Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu. Wykonany według projektu Pana Bronisława Wolanina w latach lata 80- tych.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet