Producent
Pochodzenie
Cena
-
od
do
RUBINOWY WAZON POLSKIE SZKŁO ARTYSTYCZNE
Świetny, czerwony wazon z lat 70-tych. Wydaje mi się, że pochodzi z huty szkła Staszic. Niestety nie wiem kto jest autorem projektu. Szkło sodowe, barwione w masie na czerwony, lekko cieniowany kolor. Ma kształt cylindryczny, z wcięciem w dolnej części, Górna krawędź lekko wychyla się na zewnątrz i jest szlifowana.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE L. FIEDOROWICZ CZERWONY RUBINOWY DUŻY DZBAN Z UCHEM
Duży, solidny dzban z czerwonym uchem. Pochodzi z HSA „Staszic” (filia HSG „Ząbkowice” z Dąbrowy Górniczej). Autorem projektu z 1982 roku jest Pan Ludwik Fiedorowicz. Klasyczna, ale piękna forma. Zdecydowana, czerwona barwa.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC J. SŁUCZAN-ORKUSZ RUBINOWY WAZON Z NAKŁADKAMI
Świetny, rubinowy, cieniowany, dekoracyjny wazon. Pochodzi z Huty Szkła "Tarnowiec". Wykonany według projektu Pana Jerzego Słuczana-Orkusza. Z lat 80-tych XX wieku numer 28. Szkło ręcznie formowane o ciekawym kształcie z pękatym brzuścem u dołu i prostej szyi, którą udekorowano zabawnie wywiniętymi w ślimaczki uszkami.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE J.S. DROST DUŻY WAZON W ZIELONYM OPLOCIE
Bardzo duży wazon w zielonym oplecie. Niezwykłe wybarwienie. Szkło na zewnątrz w bieli, wewnątrz barwione w masie na kolor intensywnej czerwieni, opatulone zieloną nicią, u góry zieleń ciemniejsza. Górna krawędź w cytrynowej żółci. Szkło ręcznie formowane, szlifowane od spodu. Projekt popielnicy przypisywany jest Jana Sylwestra Drosta.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
RUMUNIA CZERWONY WAZON SERCE JAK PROJEKT M.C. HAMEL
Piękny, zabytkowy wazon kryształowy ze szkła artystycznego w kształcie serca w kolorze czerwonym. Bardzo przypomina wazon autorstwa Marii Christiny Hamel zaprojektowanego dla Salviati. Został wyprodukowany w Rumunii, kraju dobrze znanym z wyrobów kryształowych. Ma ładnie wypolerowaną podstawę. Jest ciężki i ma świetną stabilność - nie przewróci się łatwo. W świetle słonecznym ma przepiękny, intensywnie czerwony kolor.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
VAL SAINT LAMBERT ROMEO CUDOWNY BAKŁAŻANOWY WAZON W STYLU ART-DECO
Świetny, bakłażanowy, skrzydlaty wazon Art-Deco. Pochodzi z Belgi z Val Saint Lambert, Fason Romeo z 1935 roku. Zaprojektowany przez Rene Delvenne / Charles Graffart. Wazon wykonany ze szkła prasowanego w głęboko fioletowym kolorze. Ma prostą formę kielicha na kolistej, kaskadowej stopie. Z symetrycznie rozłożonymi, skrzydlatymi uszami. Udekorowany tłoczeniami przypominającymi rybią łuskę. Rant falowany.
Dostępność: Stan dostępności: 2
ZĄBKOWICE L. FIEDOROWICZ POMARAŃCZOWY WAZON POLSKIE SZKŁO ARTYSTYCZNE
Bardzo ładny, pomarańczowy wazon o interesującej formie. Pochodzi z HSA „Staszic” (filia HSG „Ząbkowice” z Dąbrowy Górniczej). Autorem projektu jest Pan Ludwik Fiedorowicz. Lata 70-te XX wieku. Niebanalna, ale piękna forma. Zdecydowana, cieniowana, pomarańczowa barwa. Górna krawędź szlifowana.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC RÓŻOWO-RUBINOWY WAZON Z JEDNYM ŚLIMACZYM UCHEM
Wysoki, rubinowy, dekoracyjny wazon jak rzeźba. Pochodzi z Huty Szkła "Tarnowiec". Wykonany chyba według projektu Pana Jerzego Słuczana-Orkusza. Z lat 70-tych XX wieku. Szkło ręcznie formowane w kolorze cieniowanego rubinu u dołu przechodzące w róż. Podstawa szersza, o ciekawym, prostym kształcie tuby z szerszą podstawą. Z ozdobną nakładką w postaci ślimaczego uszka z bezbarwnego szkła.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE L. FIEDOROWICZ OGNISTA SZKLANECZKA
Ognista szklaneczka. Pochodzi z HSA „Staszic” (filia HSG „Ząbkowice” z Dąbrowy Górniczej). Autorem projektu jest Pan Ludwik Fiedorowicz. Lata 80-te XX wieku. Szkło, dość delikatne, barwione w masie od ciemnej czerwieni przy podstawie do pomarańczowej barwy u góry czaszy. Bardzo fajna forma z dekoracyjnym pierścieniem. Z pęcherzykami powietrza zaklętymi w szklanej masie.
Dostępność: Stan dostępności: 2
C. SCHLEVOGT PUZDERKO MOTYW EROTYCZNY W KOLORZE RUBINOWYM
Piękne puzderko ze szkła w kolorze czerwonym. Wykonane według projektu Curta Schlevogta, Ingrid glass, lata 30-te XX wieku, Czechy. Wykonane ze szkła prasowanego, barwionego w masie. Pokrywka dekorowana zmysłowym kobiecymi aktami. Pojemnik na ściankach ma dekoracje w postaci trzech roznegliżowanych dam. Puzderko miało pełnić rolę puderniczki, ale z powodzeniem może służyć jako pojemnik na biżuterię lub inne kobiece drobiazgi. Niezwykła jest i barwa szkła i niesamowite zdobienia!
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
C. SCHLEVOGT RUBINOWE ŚLICZNE PUZDERKO POJEMNIK Z MOTYWEM EROTYCZNYM
Piękne puzderko ze szkła w kolorze rubinowym. Wykonane według projektu Curta Slevogta, Ingrid glass, lata 30-te XX wieku, Jablonec. Wykonane ze szkła w ślicznym, czerwonym kolorze. Pokrywka dekorowana zmysłowym kobiecym aktem w wieńcu róż. Pojemnik ma gładkie ścianki. Puzderko miało pełnić rolę puderniczki, ale z powodzeniem może służyć jako pojemnik na biżuterię lub inne kobiece drobiazgi.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
CARL PALDA HAIDA CUDOWNY ZESTAW POJEMNIKÓW NA TOALETKĘ RUBINOWE KWIATY
Piękny zestaw na toaletkę w stylu Art Deco. Zaprojektowana przez Karela/Karla (Carl) Paldę. Z huty szkła z miejscowości Novỳ Bor (Haida). Lata 20/30-te XX wieku. Pojemniki wykonane z krystalicznie przezroczystego szkła z geometrycznymi, rytmicznymi wzorami, zdobione oraz pomalowane kwiatowym motywem w kolorze rubinowym.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC J. SŁUCZAN-ORKUSZ CZARNY WAZON Z NAKŁADKAMI
Czarny wazon z uszkami na stopie. Pochodzi z huty szkła Tarnowiec. Autorem projektu był Pan Jerzy Słuczan-Orkusz. Szkło sodowe, barwione w masie na czarny kolor. Szkło ręcznie formowane, dwuwarstwowe. Uszka, dekoracyjne nakładki bezbarwne. Świetna, pękata forma osadzona na bezbarwnej nodze.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
VB OPALINE FLORENCE EMPOLI CZEWONY PĘKATY WAZON Z USZKIEM W CZARNE SMUGI
Rewelacyjny, czerwony, duży, baniasty wazon w tradycyjnym kształcie. Pochodzi z Włoch z regionu Empoli. VB Opaline Florence (Vetreria di Borgonovo). Mleczne szło wewnątrz, ręcznie formowane. Na zewnątrz czerwony z czarnymi smugami. Ciekawy kształt.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
CZECHY RUBINOWY KRYSZTAŁOWY ELEGANCKI WAZON W KSZTAŁCIE KRATERU
Elegancki, kryształowy wazon w kształcie krateru. Wykonany ze szkła kryształowego, pokrytego rubinową powłoką. Całość ma smukły, ciekawy kształt z ręcznym szlifem dość prostym i wklęsłymi oliwkami. Z ładnie wykończoną, falowaną górną krawędzią.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
CZECHY RUBINOWY KRYSZTAŁOWY ELEGANCKI WAZON W KSZTAŁCIE KLEPSYDRY
Elegancki, kryształowy wazon w kształcie klepsydry. Wykonany ze szkła kryształowego, pokrytego rubinową powłoką. Całość ma smukły, ciekawy kształt z ręcznym szlifem dość misternym. Z ładnie wykończoną, falowaną górną krawędzią.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
CZECHY RUBINOWY KRYSZTAŁOWY ELEGANCKI WAZON NA STOPIE
Elegancki, kryształowy wazon na stopie. Wykonany ze szkła kryształowego, pokrytego rubinową powłoką. Całość ma smukły, ciekawy kształt z ręcznym szlifem w geometryczny wzór, drobne, wklęsłe oliwki i wzór diamentowy.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE #2259 RUBIOWY WAZON Z ROZETAMI
Stary, czerwony wazon, dekorowany tłoczonymi rozetami. Pochodzi z huty szkła z Ząbkowic, numer katalogowy z 1971 roku, to 2259. Brzeg dekorowany falbanką, a górna część wazonu ma kształt trójkątny.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
KRAKOWSKI INSTYTUT SZKŁA J. SŁUCZAN-ORKUSZ ŚWIETNY WAZON Z NAKŁADKAMI ŻABOTAMI
Piękny, duży wazon ze szkła artystycznego. Wazon pochodzi z Krakowskiego Instytutu Szkła, z lat 70. Jest autorstwa Jerzego Słuczan-Orkusza. Wykonany z rubinowego szkła ręcznie formowanego. Ma formę prostego, klasycznego flakonu. Wzdłuż korpusu ręcznie nakładane dekoracje w postaci suto wywijanych żabotów. Robi niesamowite wrażenie.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE L. FIEDOROWICZ RUBINOWY CZERWONY WAZON Z FALBANKĄ
Bardzo ładny, rubinowo-ognisty wazon o klasycznym kształcie. Niezwykłe wybarwienie. Pochodzi z HSA „Staszic” (filia HSG „Ząbkowice” z Dąbrowy Górniczej). Autorem projektu jest Pan Ludwik Fiedorowicz. Lata 80-te XX wieku. Tradycyjna, ale piękna forma. Zdecydowana, rzadka, cieniowana, czerwona barwa. Z efektami optycznymi. Górna krawędź wywinięta w falbankę z delikatną żółtawą smugą. Od spodu zeszlifowany ślad po przylepiaku.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
HUTA BARBARA L. PIJACZEWSKA OGNISTY DZBANEK
Śliczny dzban. Rzadko spotykane wybarwienie! Pochodzi z Huty Szkła Artystycznego „Barbara” z Polanicy Zdroju. Wykonany według projektu Lucyny Pijaczewskiej, uczennicy najznakomitszego twórcy polskiej szkoły szkła, Zbigniewa Horbowego. Niesamowity w kolorystyce dzban ze szkła sodowego, w pomarańczowo-miodowym z lekkim odcieniu karmelowym, nie jest przezroczysty. Z charakterystycznymi pierścieniami w korpusie.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC RUBINOWY WAZON Z JEDNYM ŚLIMACZYM UCHEM
Wysoki, rubinowy, dekoracyjny wazon jak rzeźba. Pochodzi z Huty Szkła "Tarnowiec". Wykonany chyba według projektu Pana Jerzego Słuczana-Orkusza. Z lat 70-tych XX wieku. Szkło ręcznie formowane w kolorze ciemnego rubinu. Podstawa szersza, o ciekawym, prostym kształcie tuby z szerszą podstawą. Z ozdobną nakładką w postaci ślimaczego uszka z bezbarwnego szkła.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC J. SŁUCZAN-ORKUSZ CZERWONY WAZON Z NAKŁADKAMI #280
Piękny wazon, polskie szkło artystyczne. Wazon ręcznie formowany z lat 80-tych. Autorem projektu jest Jerzy Słuczan-Orkusz. Wykonany w Hucie szła Tarnowiec, wzór numer 280. Szkło ręcznie formowane w kolorze intensywnej czerwieni, wewnątrz w bieli. O ciekawym, prostym kształcie tuby z szerszą podstawą. Z ozdobną nakładką z bezbarwnego szkła w dolnej części.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
275,00 zł
ZĄBKOWICE L. FIEDOROWICZ CZERWONO-POMARAŃCZOWY WAZON Z USZAMI AMFORA
Duży, solidny wazon z uszami, amfora. Pochodzi z HSA „Staszic” (filia HSG „Ząbkowice” z Dąbrowy Górniczej). Autorem projektu z 1982 roku jest Pan Ludwik Fiedorowicz. Klasyczna, ale piękna forma. Ciekawe, śliczne wybarwienie szkła w czerwonych i pomarańczowych odcieniach. Uszy bezbarwne w dolnej części zawinięte w ślimaczki. Szyja z ciekawymi efektami optycznymi. Spód z zeszlifowanym śladem po przylepiaku.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
POPIELNICZKA MISECZKA SOLNICA SOSJERKA PROJ. PRZYPISYWANY Z. HORBOWEMU
To wyjątkowo piękne szkło już od długiego czasy wywołuje wiele dyskusji wśród kolekcjonerów. Zarówno ze względu na przeznaczenie jaki i pochodzenie. Nie mam też pewności, kto jest autorem tego niezwykłego projektu. Dla jednych solniczka dla innych popielniczka lub stojak na fajkę. Na pewno polskie szkło z lat 70-tych. Część znawców uważa, że autorem formy jest J. Słuczan-Orkusz, inni zaś przypisują go Z. Horbowemu. Nie wiem też, czy pochodzi z Krakowskiego Instytutu Szkła czy z H. S. Barbara. Mimo tylu niewiadomych szkiełko zachwyca.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNÓW B. KACZMAREK-GÓRSKA RUBINOWY WAZON Z NAKŁADKAMI USZKAMI
Ciekawy, bardzo ładny i rzadki wazon z nakładkami. Pochodzi z huty szkła w Tarnowie. Wykonany według projektu Pani Barbary Kaczmarek-Górskiej. Szkło ręcznie formowane w czerwonym, rubinowym kolorze. Z pękatą dolną częścią i symetrycznie nałożonymi perełkami, małymi uszkami zdobiącymi szyję w kolorze bursztynowym.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC SZKŁO ARTYSTYCZNE BARWNY PĘKATY DZBAN WAZON Z USZKIEM
Polski cieniowany, barwny dzban, dzbanek, wazon z zabawnym uszkiem. Pochodzi z huty szkła Tarnowiec. Szkło sodowe w dużej części różowy, cieniowany. U góry bordowe opaski i smugi. Ręcznie formowany z bezbarwnym, dekoracyjnym uchem. Z zaznaczonym wlewem. Dolna część pękata, przysadzista, a szyja smukła i dość długa.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE L. FIEDOROWICZ CZERWONY DZBAN WAZON Z UCHEM
Duży, solidny dzban, dzbanek na napoje lub wazon z uchem. Pochodzi z HSA „Staszic” (filia HSG „Ząbkowice” z Dąbrowy Górniczej). Autorem projektu z 1982 roku jest Pan Ludwik Fiedorowicz. Klasyczna, ale piękna forma. Ciekawe, śliczne wybarwienie szkła w czerwonych, rubinowych odcieniach. Ucho bezbarwne, prześwitujące. Od spodu zeszlifowany ślad po przylepiaku.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC BARDZO DUŻY RUBINOWY WAZON Z NAKŁADKAMI SZPULA
Duży, interesujący wazon, polskie szkło artystyczne. Wazon ręcznie formowany z lat 80-tych. Autorem projektu jest najprawdopodobniej Jerzy Słuczan-Orkusz. Wykonany w Hucie szła Tarnowiec. Szkło ręcznie formowane w kolorze rubinowym, cieniowanym na zewnątrz i biały wewnątrz. O ciekawym kształcie ze elementem dekoracyjnym w części środkowej. Z ozdobnymi nakładkami z obu stron z bezbarwnego szkła.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC J. SŁUCZAN-ORKUSZ RUBINOWY KIELICH WAZON NA STOPIE Z NAKŁADKAMI
Śliczny, rubinowy wazon z nakładkami, kielich na stopie. Pochodzi z huty szkła „Tarnowiec” w Tarnowcu. Wykonany według projektu Pana Jerzego Słuczan-Orkusza w latach 80-tych. Numer katalogowy 270. Szkło sodowe barwione w masie na ciekawy, bordowy odcień. Stopa i falbaniasta nakładka pod czaszą kielicha bezbarwne. Kształt kielicha na stopie pustej wewnątrz.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC J. SŁUCZAN-ORKUSZ SZKŁO ARTYSTYCZNE RUBINOWY DZBAN WAZON Z UCHEM
Uroczy dzban, wazon z uchem ze szkła w kolorze rubinowym. Pochodzi z huty szkła Tarnowiec. Zachowała się papierowa metka producenta. Na zewnątrz w kolorze bordowym z solidnym, bezbarwnym, zgrabnym uchem. Z ozdobnym pierścieniem i wyraźnie zaznaczonym wlewem.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE L. FIEDOROWICZ RUBINOWY WYSOKI WAZON Z FALBANKĄ
Bardzo ładny, rubinowy wazon o klasycznym kształcie. Pochodzi z HSA „Staszic” (filia HSG „Ząbkowice” z Dąbrowy Górniczej). Autorem projektu jest Pan Ludwik Fiedorowicz. Lata 80-te XX wieku. Tradycyjna, ale piękna forma. Zdecydowana, rzadka, cieniowana, czerwona barwa. Szkło z zaklętymi pęcherzykami powietrza. Górna krawędź wywinięta w falbankę. Od spodu zeszlifowany na taflę.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE L. FIEDOROWICZ DZBAN WAZON Z UCHEM
Duży, solidny dzban, dzbanek na napoje lub wazon z uchem. Pochodzi z HSA „Staszic” (filia HSG „Ząbkowice” z Dąbrowy Górniczej). Autorem projektu z 1982 roku jest Pan Ludwik Fiedorowicz. Zachowała się naklejka producenta. Klasyczna, ale piękna forma. Ciekawe, śliczne wybarwienie szkła w czerwonych odcieniach. Ucho bezbarwne, prześwitujące. Od spodu zeszlifowany ślad po przylepiaku.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
KIELICH GIGANT POLSKIE SZKŁO ARTYSTYCZNE WAZON KIELICH DEKORACJA
Kielich olbrzym, wazon, szkło artystyczne. Pochodzi najprawdopodobniej z HSG Sudety w Szczytnej Śląskiej, wykonany według projektu Zbigniewa Horbowego lata 60/70-te XX wieku. Niestety nie mam stuprocentowej pewności co do autorstwa. Szkło sodowe wolno formowane. Ciemnoczerwona, rubinowa baniasta, tulipanowata, z niej ciągnięta smukła nóżka. Stopa solidna, okrągła. Szkło z pęcherzami powietrza zaklętymi w masie. Piękny na kompozycje kwiatowe. Stabilny i bardzo ciężki.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
H.S. BARBARA K. KRAWCZYK OGNISTY WAZON
Piękny, rubinowy, wysoki wazon. Lata 60/70-te XX wieku. Wazon wykonany w hucie Barbara w Polanicy Zdrój. Projekt Pana Kazimierza Krawczyka. Rzadko spotykana forma, tutaj w idealnym kształcie. Szkło sodowe barwione w masie, piękny rubinowy kolor rozjaśniający się ku górze.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE L. FIEDOROWICZ RUBINOWY DZBAN WAZON Z UCHEM
Duży, solidny dzban, dzbanek na napoje lub wazon z uchem. Pochodzi z HSA „Staszic” (filia HSG „Ząbkowice” z Dąbrowy Górniczej). Autorem projektu z 1982 roku jest Pan Ludwik Fiedorowicz. Klasyczna, ale piękna forma. Ciekawe, śliczne wybarwienie szkła w czerwonych, rubinowych odcieniach. Ucho bezbarwne, prześwitujące. Od spodu zeszlifowany ślad po przylepiaku.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC J. SŁUCZAN-ORKUSZ RUBINOWY WAZON Z NAKŁADKAMI MOTYLKAMI
Interesujący w formie i kształcie wazon artystyczny. Kolor rubinowy. Powstał w nieistniejącej już, Hucie Tarnowiec w Tarnowcu koło Jasła. Lata 70/80-te XX wieku. Wykonany według projektu Pana Jerzego Słuczan-Orkusza. Szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane z zastosowaniem tradycyjnych metod rzemiosła. Zamiast uszek ciekawie wywinięte nakładki. Elementy dekoracyjne ze szkła bezbarwnego. Na szerszej podstawie z kielichowatą górną częścią i nakładkami pod nią.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC J. SŁUCZAN-ORKUSZ RUBINOWY KIELICH WAZON NA STOPIE Z NAKŁADKAMI
Śliczny, rubinowy wazon z nakładkami, kielich na stopie. Pochodzi z huty szkła „Tarnowiec” w Tarnowcu. Wykonany według projektu Pana Jerzego Słuczan-Orkusza w latach 80-tych. Numer katalogowy 270. Szkło sodowe barwione w masie na ciekawy, bordowy odcień. Stopa i falbaniasta nakładka pod czaszą kielicha bezbarwne. Kształt kielicha na stopie pustej wewnątrz.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC J. SŁUCZAN-ORKUSZ RUBINOWY KIELICH WAZON NA STOPIE Z NAKŁADKAMI
Śliczny, rubinowy wazon z nakładkami, kielich na stopie. Pochodzi z huty szkła „Tarnowiec” w Tarnowcu. Wykonany według projektu Pana Jerzego Słuczan-Orkusza w latach 80-tych. Szkło sodowe barwione w masie na ciekawy, bordowy odcień. Stopa i nakładki bezbarwne. Kształt kielicha na stopie pustej wewnątrz. Z czterech stron bezbarwne ozdobne, zabawnie wywinięte aplikacje z bezbarwnego szkła.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC J. SŁUCZAN-ORKUSZ RUBINOWY DZBAN LUB DUŻY KUFEL
Uroczy dzban, wazon z uchem ze szkła w kolorze rubinowym. Pochodzi z huty szkła Tarnowiec. Autorem projektu jest Pan Jerzy Słuczan-Orkusz. Na zewnątrz w kolorze cieniowanym,. rubinowym z solidnym, bezbarwnym, zgrabnym uchem. Z szerszą podstawą i korpusem w kształcie prostej tuby.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
EMPOLI ŚLICZNY WAZON NA SPIRALNEJ NÓŻCE W CZERWIENI
Śliczny, ręcznie dmuchany wazon szkła czerwonego a wewnątrz mlecznobiałego. Ten piękny wazon pochodzi z Włoch, najprawdopodobniej z rejonu Empoli. Stopa ze szkła bezbarwnego. Noga spiralnie skręcona. Wazon na zewnątrz jest czerwony, wewnątrz biały. Górna krawędź w czarnej obwódce.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
POLSKI FANTASTYCZNY CZERWONY DZBANEK Z DZIURKĄ
Śliczny, niezidentyfikowany dzban z ręcznie formowanego szkła sodowego. W kolorze czerwonym. Szkło nieprzejrzyste. Pochodzenie nieznane. Lata 70/80- te XX wieku. Ucho wyprofilowano z masy szklanej, z której został uformowany brzusiec (widoczny wewnątrz ucha „szew”). Podstawa zeszlifowana. Krawędź górna i krawędź podstawy bez ubytków.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
RUBINOWY DZBANEK SZKŁO ARTYSTYCZNE BAŁWANEK
Śliczny, rubinowy dzbanek kształtem przypominający bałwana. Ręcznie formowane szkło sodowe barwione w masie na intensywnie rubinowy kolor. Z wyraźnie zaznaczonym wlewem i z niezwykle poręcznym, bezbarwnym uchem. Od spodu zeszlifowany ślad po porzylepiaku.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC NAPOLEON RUBINOWE SZKŁO ARTYSTYCZNE WAZON
Piękny, ręcznie formowany wazon ze szkła rubinowego z bezbarwną wstęgą. Zwany Napoleonem. Pochodzi z huty szkła Tarnowiec. Wykonany najprawdopodobniej według proj. Jerzy Słuczana-Orkusza, ale nie mam stuprocentowej pewności. Lata 80-te XX wieku. Szkło ręcznie formowane, w kolorze cieniowanego rubinu, u dołu o przysadzistej formie z długą, smukłą szyją i z górną krawędzią wywiniętą w wymyślny sposób i podkreśloną nitką ze szkła bezbarwnego.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
POLSKI FANTASTYCZNY CZERWONY DZBANEK Z DZIURKĄ
Śliczny, niezidentyfikowany dzban z ręcznie formowanego szkła sodowego. W kolorze czerwonym. Szkło nieprzejrzyste. Pochodzenie nieznane. Lata 70/80- te XX wieku. Ucho wyprofilowano z masy szklanej, z której został uformowany brzusiec (widoczny wewnątrz ucha „szew”). Podstawa zeszlifowana. Krawędź górna i krawędź podstawy bez ubytków.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC KIELICH ŚWIECZNIK NA RUBINOWEJ NÓŻCE
Rzadko spotykany przedmiot. Duży kielich, świecznik na rubinowej nodze. Pochodzi z huty szkła „Tarnowiec” w Tarnowcu. Zachowała się naklejka producenta. Szkło sodowe, czasza bezbarwna ze szlifowaną górną krawędzią. Nora ze szkła barwionego na rubinowy odcień z ozdobnymi guzami.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC J. SŁUCZAN-ORKUSZ RUBINOWY WAZON NA STOPIE Z USZAMI
Duży, solidny wazon z bezbarwnymi uszami na bezbarwnej nodze. Wazon ręcznie formowany z lat 80-tych. Autorem projektu jest Jerzy Słuczan-Orkusz. Wykonany w Hucie szła Tarnowiec. Klasyczna, ale piękna forma amfory osadzonej na krótkiej nóżce i kolistej stopie. Szkło na korpusie cieniowane, barwione w masie od czerwonego w dolnej części do ciemno bordowego. Uszy bezbarwne ślicznie zawinięte.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC J. SŁUCZAN-ORKUSZ RUBINOWY WAZON Z NAKŁADKAMI MOTYLKAMI
Interesujący w formie i kształcie wazon artystyczny. Kolor rubinowy, cieniowany. Powstał w nieistniejącej już, Hucie Tarnowiec w Tarnowcu koło Jasła. Lata 70/80-te XX wieku. Wykonany według projektu Pana Jerzego Słuczan-Orkusza. Szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane z zastosowaniem tradycyjnych metod rzemiosła. Zamiast uszek ciekawie wywinięte nakładki. Elementy dekoracyjne ze szkła bezbarwnego. Smukły, zwężający się ku górze kształt.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
KRYSZTAŁOWY CZERWONO-RUBINOWY DZBANEK KRYSZTAŁOWY DO SOKÓW
Piękny, solidny dzban w kolorze intensywnej czerwieni. Wykonany ze szkła kryształowego z rubinową powłoką. Dekorowany ręcznie szlifowanymi, dużymi kwiatami na brzuścu i wklęsłymi oliwkami na szyi. Krawędzie z drobnymi dekoracjami. Ucho bezbarwne.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet