



Producent
Kolekcja
Pochodzenie
Cena
-
od
do
SZKŁO KRAKOWSKIE KRAKOWSKI INSTYTUT SZKŁA (KIS) SŁUCZAN-ORKUSZ PATERA NA NODZE W RÓŻU

Cudowna, różowa patera na nodze. Pochodzi z Krakowskiego Instytutu szkła. Projekt Jerzy Słucza-Orkusz. Grube szkło sodowe barwione w masie na ciekawy mleczno-różowy kolor z cieniowaniem. Żartobliwie ten kolor nazywany jest świnkowym. Ręcznie formowane. Dekoracja hutniczo nakładana. Charakterystyczne nakładki znajdują się wokół stopy oraz na nodze zaraz pod paterą. Świetny przykład polskiego designu lat 70-tych!
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
B. MORAWSKI RZADKOŚĆ BŁĘKITNA KARAFKA I CZTERY KIELISZKI

Błękitna karafka z czterema kieliszkami. Oryginalna, przedwojenna karafka w kolorze niebieskim. Pochodzi z huty szkła Bolesław Morawski z Radomska. Numer katalogowy 698. Z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Osadzona na stopce, korek w kształcie grzybka, zamknięty. Zachowana w stylu Art-Deco. Formowana ręcznie ze szkła cienkiego z optycznymi efektami na brzuścu.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
KRAKOWSKIE SZKŁO POPIELNICA W ŻÓŁCI

Popielca wykonana z barwionego w masie szkła w Krakowskim Instytucie Szkła. Jerzy Słuczan-Orkusz? Wyjątkowy produkt kolekcjonerski. Barwiona na intensywnie żółty kolor w masie szklanej. Ręcznie formowane z dekoracyjnymi nakładkami przy podstawie. Zwraca ona na siebie uwagę szczególnie ze względu na prezentowaną przez siebie formę wykonania.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
FIOLETOWY KIELICH J. SŁUCZAN- ORKUSZ KRAKOWSKI INSTYTUT SZKŁA

Naczynie dekoracyjne, kielich, wykonany przez INSTYTUT SZKŁA I CERAMIKI, oddział w Krakowie. Projekt Pana Jerzego Słuczan – Orkusza z 1971 roku. Grube szkło sodowe barwione w masie na zjawiskowy, fioletowy kolor. Ręcznie formowane. Pod czaszą aplikacje mocowane hutniczo w formie ciekawej kryzy. Noga rozłożysta, kanelowana. Od spodu zeszlifowany ślad po przylepiaku.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
KRAKOWSKI INSTYTUT SZKŁA CZARA POPIELNICA Z ŻÓŁTEGO SZKŁA

Piękna, żółta miseczka, popielnica przykład polskiego designu z lat 70-tych. Instytut Szkła w Warszawie, filia w Krakowie. Niestety nie wiem, kto jest autorem projektu. Szkło sodowe, barwione w masie na żółty kolor o prostej formie. Dekorowane poziomymi nakładkami, na których widać ślady narzędzi szklarza. Od spodu ślad po rwaniu.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
KRAKOWSKIE SZKŁO J. SŁUCZAN ORKUSZ KOSZYCZEK W ŻÓŁCI

Naczynie w formie koszyczka wykonane z barwionego w masie szkła, autorstwa polskiego artysty przez lata działającego w Krakowie Jerzego Słuczana-Orkusza. Wyjątkowy produkt kolekcjonerski, autorstwa artysty docenianego nie tylko w Polsce, ale również zagranicą. Koszyk barwiony na intensywnie żółty kolor w masie szklanej. Zwraca on na siebie uwagę szczególnie ze względu na prezentowaną przez siebie formę wykonania, Wyciągnięcia na uchwycie przypominają smoczy grzebień. Artysta za pomocą szczypiec mocował na rączce kufla ozdobne falbanki, tak jak i przy dolnej krawędzi.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
KRAKOWSKIE SZKŁO J. SŁUCZAN ORKUSZ KUFEL SZKLANECZKA Z USZKIEM W ŻÓŁCI

Naczynie w formie kufla wykonane z barwionego w masie szkła, autorstwa polskiego artysty przez lata działającego w Krakowie Jerzego Słuczana-Orkusza. Wyjątkowy produkt kolekcjonerski, autorstwa artysty docenianego nie tylko w Polsce, ale również zagranicą. Kufel barwiony na intensywnie żółty kolor w masie szklanej. Zwraca on na siebie uwagę szczególnie ze względu na prezentowaną przez siebie formę wykonania, Wyciągnięcia na uchwycie przypominają smoczy grzebień. Artysta za pomocą szczypiec mocował na rączce kufla ozdobne falbanki.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
B. MORAWSKI ŁOSOSIOWY SERWIS Z MALINAMI 1+5

Łososiowy serwis w stylu Art-Deco. Szkło prasowane w kolorze łososiowym. Wykonane w hucie szkła Bolesława Morawskiego w Radomsku w okresie międzywojennym, katalogowana, numer katalogowy, to 143. Dno ze szkła trawionego (matowego), z wytłoczonymi malinkami na gałązce. Kołnierz dekorowany szlaczkami drobnych guziczków, ładnie wykończony z uszami. Serwis składa się z misy i 5 salaterek.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
B. MORAWSKI ŁOSOSIOWY SERWIS Z MALINAMI 1+5

Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
B. MORAWSKI UROCZA ŁOSOSIOWA PATERA NA NODZE

Śliczna patera na nodze, owocarka. Pochodzi z jednej z polskich hut szkła. Prawdopodobnie jest to model katalogowany pod numerem 116 a, z huty szkła Bolesława Morawskiego z Radomska. Potem może też produkowana w Ząbkowicach. Szkło prasowane w ładnym, łososiowym odcieniu. Noga i stopa bogato dekorowane. Na talerzu tłoczenie przypominające kwiat ujęte w szlaczek drobniutkiego wzoru diamentowego.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet