



Producent
-
Carl Palda (3)
-
Chřibská (19)
-
Egermann (1)
-
Epiag (2)
-
Hermanova Hut (13)
-
Inwald (14)
-
Kamenický Šenov (7)
-
Lednicke Rovne (2)
-
Libochovice (7)
-
Mikasa Crystal (1)
-
Moravské sklárny Karolinka (8)
-
Moser (6)
-
MSTIŠOV (1)
-
Rindskopf (2)
-
Rosice (11)
-
Rudolfova Hut (24)
-
S. Reich & Co. (4)
-
Schlevogt (51)
-
Škrdlovice (10)
-
Stölzle (3)
-
Streit (1)
-
Ząbkowice (1)
-
Železný Brod (40)
Kolekcja
Pochodzenie
Cena
-
od
do
INWALD RUDOLFOVA R. SCHRÖTTER ŁOSOSIOWY WAZON W STYLU ART-DECO

Piękny, łososiowy wazon. Zaprojektowany w Czechach w hutach Josefa Inwalda. Wykonany według projektu Schrötera Rudolfa. Numer katalogowy to 11549/215. Potem produkowany przez huty szkła Rudolfova Hut’ w latach 50-tych XX wieku. Wykonany ze szkła prasowanego, barwionego w masie na łososiowy kolor. O graniastym korpusie w kształcie tuby osadzonym na czterech nóżkach. Zdobiony zgeometryzowanymi wypustkami przy górnej krawędzi zdobionymi kanelowaniem. Górna krawędź falowana.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
CZECHY GRAFITOWY WAZON KRATER SYGNOWANY

Śliczny, grafitowy, graniasty wazon krater w stylu Art-Déco. Sygnowany na stopie tłoczonym napisem "Czechoslovakia". Z lat 30-tych. Wazon ze szkła prasowanego, barwionego w masie na grafitowy kolor. Podstawa też graniasta.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
INWALD / RUDOLFOVA ZIELONY NIEZWYKŁY WAZON DUŻA ŻARDINIERA ART-DECO

Piękny, ciężki, solidny wazon, rozłożysta żardiniera do układania kwiatów, choć może też służyć jako klosz na owoce. Pochodzi z Czech. Najprawdopodobniej z huty szkła Rudolfova Hut’ z lat 30-tych XX wieku. Wykonany ze szkła prasowanego, barwionego w masie cudowny marmurkowy zielony z białymi smugami kolor. Często z szkłem żużlowym (slag). Zdobiony pionowymi żłobieniami, pomiędzy nimi wyrazisty wzór w porowate listki. Piękny i duży kawał szkła Spód szlifowany.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
INWALD ELINKE CARNIVAL GLASS IRYZOWANA MISA W KWIATUSZKI IRYZOWANE SZKŁO

Para uroczych miseczek ze szkła karnawałowego. Wykonane w Czechach z huty Inwald z 1928 roku. Cała powierzchnia ukośnie kanelowana. Na dnie rozeta. Przy górnej krawędzi 18 stylizowanych kwiatów. Szkło pokryte iryzowaną powłoką w odcieniu nagietkowym.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
INWALD CZECHOSŁOWACJA SECESJA PIĘKNA BOMBONIERA LISEK I NIEDŹWIEDZIE

Przepiękna secesyjna bomboniera, naczynie z pokrywą z liskiem i niedźwiadkami. Wyjątkowy przedmiot, rarytas dla kolekcjonera. Pochodzi z austriackiej huty Josefa Inwalda - okolice Teplic (niem. Teplitz). Katalogowana we wzorcowniku huty z 1914 roku, w której widnieje pod numerem 2580. Przykład czeskiej secesji. Wykonana ze szkła prasowanego, bezbarwnego. Pojemnik osadzony na stopie i wyposażony w pokrywę. Zachwycające zdobienia. Zwracają uwagę zwierzątka - lisek (tak przyjęło się mówić, ja mam wątpliwości, bo zwierzątko jest dość pulchne) stanowiący uchwyt od pokrywki oraz dwa niedźwiadki, które zastępują uszka naczynia. Część główna naczynia jest okrągła, jej głównym motywem zdobniczym są wianuszki. Na pokrywie ten sam motyw wraz z perlaturą wokół krawędzi. Powierzchnia szkła chropowata. Bomboniera prezentuje się wyjątkowo efektownie i wbrew pozorom dekoracje nie są przytłaczające. Wspaniały przykład secesyjnego wzornictwa.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
INWALD LORD AMETYSTOWA PATERA MISA NA STOPIE

Śliczna, fioletowa patera, misa na stopie w stylu Art-Deco. Wykonany według projektu Rudolfa Schröttera z Rudolfshütte (z huty Josefa Inwalda), w Teplitz w 1922 roku. Wzór Lord. Ten sam model produkowany był w Wielkiej Brytanii przez hutę przez Davidsona i znany pod nazwą Jakobean. Figuruje również jako Milord (we Francji). Szkło solidne, prasowane. Kolor ametystowy, wykończenie satynowe. Zdobione prostym tłoczeniem, rant falowany.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
INWALD RUDOLFOVA R. SCHRÖTTER ROZALINOWY WAZON KIELICH NA STOPIE ART-DECO

Piękny, różowy wazon. Zaprojektowany w Czechach w hutach Josefa Inwalda w latach 30-tych XX wieku.Wykonany według projektu Schrötera Rudolfa. Potem produkowany przez huty szkła Rudolfova Hut’ w latach 50-tych XX wieku. Numer katalogowy to 11211/200. Wykonany ze szkła prasowanego, barwionego w masie na rozalinowy kolor. O graniastym korpusie w kształcie tuby osadzonym na ośmiokątnej stopie. Górna krawędź falowana.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
INWALD RUDOLFOVA R. SCHRÖTTER BAKŁAŻANOWY WAZON W STYLU ART-DECO

Piękny, ciężki, solidny, bakłażanowy wazon. Zaprojektowany w Czechach w hutach Josefa Inwalda. Wykonany według projektu Schrötera Rudolfa. Numer katalogowy to 11549/215. Potem produkowany przez huty szkła Rudolfova Hut’ w latach 50-tych XX wieku. Wykonany ze szkła prasowanego, barwionego w masie na fioletowy kolor. O graniastym korpusie w kształcie tuby osadzonym na czterech nóżkach. Zdobiony zgeometryzowanymi wypustkami przy górnej krawędzi zdobionymi kanelowaniem. Górna krawędź falowana.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
R. SCHRÖTTER BAROLAC INWALD SATYNOWY WAZON DONICZKA OSŁONKA NA DONICĘ BRZOZOWE LIŚCIE

Śliczny satynowy wazon. Zaprojektowany w Czechach w hutach Josefa Inwalda/Rudolfova Huť. Wykonany według projektu Rudolfa Schröttera z 1957 roku. Numer katalogowy 11103/R/859. Te znakomite szklane, czeskie wyroby zostały pierwotnie zaimportowane do Anglii pod nazwą "Barolac", znakiem towarowym zarejestrowanym w 1935 roku przez Johna Jenkinsa i Syna z Londynu. Emulując styl Lalique, Sabino i Etling, Barolac wykorzystał podobne techniki wykańczania, aby wyprodukować linię wysokiej jakości szkła artystycznego, która rywalizowała z cenionymi francuskimi producentami szkła. Ten okaz został zaprojektowany w hucie Rudolfova Hut / Inwald w latach 1948 / 1952. Charakteryzuje się wyjątkowo pięknym wykończeniem, ze szlaczkiem liści brzozowych.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
JOSEF INWALD STARY KIELICH Z WISIENKAMI W ZŁOCENIU

Piękny biedermeierowski kielich, szklanica. Pochodzi z 1914 roku z Josef Inwald AG (Wiedeń i obecne Czechy), Kirschenzweige. Szkło prasowane, bezbarwne, pokryte tłoczeniami w gałązki, liście i wisienki. Ręcznie malowane złotem, które świetnie się zachowało.
Dostępność: Stan dostępności: 2
INWALD LORD RÓŻOWY ŚWIETNY ZESTAW NA TOALETKĘ

Śliczny, różowy zestaw pojemników na toaletkę. Wykonane według projektu Rudolfa Schröttera z Rudolfshütte (z huty Josefa Inwalda), w Teplitz w 1922 roku. Wzór Lord, numer katalogowy 7352. Ten sam model produkowany był w Wielkiej Brytanii przez hutę przez Davidsona i znany pod nazwą Jakobean. Figuruje również jako Milord (we Francji). Główną różnicą między nimi jest, według Glen Thistlewood, która badała wyroby obu firm, że szkła z huty Inwald mają bardzo wypolerowaną podstawę, którą opisuje jako lustrzane wykończenie, ponieważ jest tak błyszcząca. Ten przedmiot nie ma szlifowanej podstawy. Cała powierzchnia tłoczona w kostkę, od spodu rozeta.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
BAROLAC R. SCHRÖTTER INWALD SATYNOWY WAZON MORSKIE ŻYCIE

Śliczny, duży, satynowy wazon. Zaprojektowany w Czechach w hutach Josefa Inwalda przed 1948 rokiem przez Schrötter Rudolf. Numer katalogowy to 12110. Te znakomite szklane, czeskie wyroby zostały pierwotnie zaimportowane do Anglii pod nazwą "Barolac", znakiem towarowym zarejestrowanym w 1935 roku przez Johna Jenkinsa i Syna z Londynu. Emulując styl Lalique, Sabino i Etling, Barolac wykorzystał podobne techniki wykańczania, a
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
JOSEF INWALD WISIENKI RĘCZNIE MALOWANE STAREŃKA SZKLANICA

Piękna biedermeierowska szklanica. Pochodzi z 1914 roku z Josef Inwald AG (Wiedeń i obecne Czechy). Szkło prasowane, bezbarwne, pokryte tłoczeniami w gałązki liście i wisienki. Ręcznie malowane złotem. U dołu słabo widoczny napis Ze sv. Hostýn. Hostýn (lub Svatý Hostýn, czyli Święty Hostýn) to wzgórze w Chvalčovie na Morawach w Republice Czeskiej. Jest ważnym miejscem pielgrzymek. I słynne jest z podań opisujących cud dokonany przez Najświętszą Maryję Pannę.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
JOSEF INWALD BIEDERMEIEROWSKA SZKLANICA GIRLANDY

Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
STREIT PATERA NA NODZE Z LAT 30-TYCH JAK HORTENSJA

Wyjątkowej urody, duża patera na nodze. Pochodzi z huty szkła Gebrüder von Streit - Glasfabrik z Hosena-Hohenbocka ze Śląska. Fason serii naczyń Hektor, której elementy pojawiły się w katalogu już z 1913 roku. Bardzo podobny wzór był wykonywany w hucie Hortensja z Piotrkowa Trybunalskiego (numer katalogowy z 1936 roku, to 127). Szkło prasowane, bezbarwne ale z minimalnym muśnięciem zieleni. Zdobione bogatymi tłoczeniami. Kołnierz uniesiony ku górze, falowany. Na talerzu ładny wzór tłoczeniem diamencikowym, gwiazdeczkami i perlaturą. Całość osadzona na prostej, graniastej, solidnej nodze.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet