



Producent
-
Carl Palda (3)
-
Chřibská (19)
-
Egermann (1)
-
Epiag (2)
-
Hermanova Hut (13)
-
Inwald (14)
-
Kamenický Šenov (7)
-
Lednicke Rovne (2)
-
Libochovice (7)
-
Mikasa Crystal (1)
-
Moravské sklárny Karolinka (8)
-
Moser (6)
-
MSTIŠOV (1)
-
Rindskopf (2)
-
Rosice (11)
-
Rudolfova Hut (24)
-
S. Reich & Co. (4)
-
Schlevogt (51)
-
Škrdlovice (10)
-
Stölzle (3)
-
Streit (1)
-
Ząbkowice (1)
-
Železný Brod (40)
Kolekcja
Pochodzenie
Cena
-
od
do
LIBOCHOVICE J. SCHMID WAZON W ATRAKCYJNEJ ZIELENI

Niezwykle piękny i elegancki wazon w niezwykłym odcieniu uranowej zieleni. Choć często przypisywany hucie szkła, pochodzi z Czech z Libochovic. Autorem projektu jest Jan Schmid z 1961 roku. Numer katalogowy 3216. O dość prostej formie tuby rozchylającej się ku górze. Cała powierzchnia pokryta tłoczeniami w kostkę. Podstawa szlifowana. Wygląda szykownie!
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
LIBOCHOVICE TURKUSOWY WAZON O PROSTEJ FORMIE

Bardzo ładny wazon w stylu Art-Deco. Pochodzi z Czech z huty szkła w miejscowości Libochovice. W katalogu z 1925 roku numer 1287. Szkło prasowane, barwione w masie na kolor turkusowy. Wazon ma kształt dużego fletu, osadzonego na stopie. Całość dekorowana tłoczonym geometrycznym wzorem.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
85,00 zł
LIBOCHOVICE P. PANEK DESIGNERSKI WAZON

Świetne, czeskie wzornictwo - piękny wazon. Pochodzi z Czech z miejscowości Libochovice. Wykonany według projektu Pavla Pánka w 1972 roku. Prasowane szkło, bezbarwne. Dolna część pękata, ryflowana z długą szyją pokrytą wypukłymi guzikami różnej wielkości. Kołnierz prosty, wywinięty na zewnątrz.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
LIBOCHOVICE P. PANEK DESIGNERSKI WAZON Z 1974 ROKU

Świetne, czeskie wzornictwo. Wazon. Pochodzi z Czech z Libochovic. Wykonany według projektu Pavla Pánka w 1974 roku. Prasowane szkło, bezbarwne. Ma kształt cylindryczny. Ze ściankami ozdobionymi naprzemiennymi pionowymi rzędami kopułowych i płaskich ćwieków, wypukłymi guzikami, co daje niesamowite efekty optyczne. Podstawa z rozetą.
Dostępność: Stan dostępności: 2
LIBOCHOVICE? DUŻA MISA CARNIWAL GLASS

Niezwykle piękna i elegancka spora misa, głęboka patera w niezwykłym odcieniu ze szkła iryzowanego. Pochodzi najprawdopodobniej z Libochovic, (Libochovické sklárny a.s). Śliczne, szlachetne szkło grubościenne o pomarańczowo-nagietkowej. Cała powierzchnia pokryta tłoczeniami o geometrycznym charakterze i pionowymi kanelowaniami. Podstawa z wyciśniętą rozetą szlifowana.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
LIBOCHOVICE P. PÁNEK WOREK ZIEMNIAKÓW RZADKOŚĆ HERBATNICA SŁÓJ

Świetne, czeskie wzornictwo. Bardzo rzadko spotykane kompletne naczynie z korkiem słoik, herbatnica. Najczęściej widywane bez korka i opisywane jako wazon. Pochodzi z Czech z miejscowości Libochovice. Wykonany według projektu Pavla Pánka w 1972 roku. Fason potocznie nazywany "Pytel brambor" (Worek ziemniaków). Prasowane szkło, bezbarwne. Dolna część pękata, cała powierzchnia porowata i kształtem przypomina worek z wypukłościami. Szyjka krótka. Całość daje niesamowite efekty optyczne.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
LIBOCHOVICE V. ZAJÍC DUŻA PATERA DZIELONA Z MOTYWEM WINOGRON

Bardzo duża patera o nieregularnym kształcie. Pochodzi z Czech z Libochovic. Zachowała się naklejka złota z napisem "Bohemia Glass Made in Czechoslovakia". Wykonana według projektu Václava Zajíca z 1976 roku, numer katalogowy 3560. Projekt o nazwie "Víno" (Grapes). W 1976 roku fason został nagrodzony jako wyrób roku. Szkło prasowane, bezbarwne o delikatnie błękitnym odcieniu. Wnętrze podzielone na trzy części. Od spodu tłoczone kiście winogron i liście winorośli. Tłoczenia pokryte iryzowaną powłoką w kolorze różowym i zielonym.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
STREIT PATERA NA NODZE Z LAT 30-TYCH JAK HORTENSJA

Wyjątkowej urody, duża patera na nodze. Pochodzi z huty szkła Gebrüder von Streit - Glasfabrik z Hosena-Hohenbocka ze Śląska. Fason serii naczyń Hektor, której elementy pojawiły się w katalogu już z 1913 roku. Bardzo podobny wzór był wykonywany w hucie Hortensja z Piotrkowa Trybunalskiego (numer katalogowy z 1936 roku, to 127). Szkło prasowane, bezbarwne ale z minimalnym muśnięciem zieleni. Zdobione bogatymi tłoczeniami. Kołnierz uniesiony ku górze, falowany. Na talerzu ładny wzór tłoczeniem diamencikowym, gwiazdeczkami i perlaturą. Całość osadzona na prostej, graniastej, solidnej nodze.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet