
Zapraszam do przejrzenia ofert, które pojawiły się dzisiaj wieczorem na stronie naszego sklepu.
Skarby pojawiają się na naszej stronie regularnie - w każdy poniedziałek o 21:00.
Zapraszam do przejrzenia ofert, które pojawiły się dzisiaj wieczorem na stronie naszego sklepu.
Skarby pojawiają się na naszej stronie regularnie - w każdy poniedziałek o 21:00.
Szanowni Państwo!
Mam przyjemność ogłosić wyniki V Konkursu Świątecznego.
Dziękuję ślicznie za przesłane zdjęcia w ubiegłym miesiącu. Skompletowaliśmy uroczą galerią majowych bukietów!
Stary, smukły, wysoki wazon typu flet. Trudno dokładnie określić pochodzenie, gdyż tego typu wazony przed wojną były produkowane przez wiele europejskich hut szkła. Szkło barwione w masie na odcień turkusu. Górna krawędź ładnie szlifowana. Wzdłuż ścianek biegną, aż do nóżek szklane nitki ukośnie skręcone.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Piękny, ogromny kielich, wazon z ręcznie formowanego szkła sodowego barwionego w masie w kolorze pomarańczowo-czerwonym, cieniowanym, intensywnym. Przedmiot wyprodukowany w Hucie Szkła "Barbara" w Polanicy Zdroju w latach 70-tych XX wieku – projekt prof. Zbigniew Horbowy.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Piękny i klasyczny dzban, amfora, wazon z ręcznie formowanego szkła sodowego barwionego w masie w kolorze intensywnej, cieniowanej, soczystej czerwieni. Przedmiot wyprodukowany w Hucie Szkła Sudety w Szczytnej w latach 70-tych XX wieku – projekt prof. Zbigniew Horbowy.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Rozłożysta, błękitna żardiniera na nodze. Pierwowzór pochodzi z huty szkła Hortensja z lat 30-tych XX wieku. W katalogu z roku 1936 ma numer 292. Później najprawdopodobniej w nieco uproszczonej wersji produkowana była przez hutę z Ząbkowic. Spory pomiędzy kolekcjonerami trwają. Dopóki nie zostaną rozstrzygnięte, udokumentowane, będzie figurować jako Hortensja ( za tym świadczą bardzo delikatne ząbki na nodze, które próbowano pokazać na zbliżeniu). Szkło w odcieniu zdecydowanie niebieskim, prasowane. Pośrodku tłoczona dekoracja w postaci róży. Rant dekorowany ząbkami, podstawa ma kształt rombu, podszlifowana od spodu.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Secesyjna, bursztynowa patera na nodze - tortownica. Patera powstała w hucie szkła Ząbkowice. Zachowana w stylu secesyjnym. Wykonana ze szkła prasowanego w wyjątkowo ładnym, miodowym odcieniu. Solidna, ciężka noga. Talerz dekorowany tłoczeniami w medaliony, w każdym medalionie inny kwiatowy ornament.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Pucharek na nodze, a może cukierniczka w stylu secesyjnym. Pochodzi z huty szkła Hortensja z początku XX wieku. Numer katalogowy z 1936 roku to, 33 lub z huty szkła Ząbkowice, gdzie nosił nazwę Olivia. Obie huty produkowały przedmioty z tą dekoracją. Szkło prasowane, w kolorze kobaltowym. Zachowane w stylu secesyjnym. Cała powierzchnia czaszy kanelowana i dekorowana medalionami, połączonymi listkami akantu.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo ładny, czarny wazon w stylu secesyjnym. Pochodzi z Czech z huty szkła w miejscowości Nový Bor. Dość delikatne szkło hialitowe. O klasycznym kształcie z górną krawędzią uformowaną w nieregularną falbankę.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Uroczy, ametystowy, czeski wazon. Pochodzi z miejscowości Vrbno pod Pradědem z huty Crystalex. Piękne, dość delikatne szkło, ręcznie formowane, barwione w masie na kolor fioletowy. Klasyczny, elegancki kształt. Ze szlifowanymi/rzeźbionymi dekoracjami w stylu barokowym z lwami i motywami roślinnymi.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo ładny dzbanek z sześcioma szklaneczkami. Pochodzi z Czechosłowacji z Glassexport Nový Bor z lat 60-tych XX wieku. Dość delikatne szkło o bursztynowej, ciemnej barwie. Udekorowane ręczną malaturą w złotym kolorze i małymi żółtymi kropkami emalii. Przy krawędziach szerokie pasy złoceń. Ładne kształty z ozdobnymi pierścieniami w dolnych częściach.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Błękitne prasowane szkło, popielnica z lat 60-tych w stylu vintage. Świetne wzornictwo. Pochodzi z czeskiej fabryki szkła Heřmanova huť z lat 60-tych XX wieku, która została założona przez Karola Stölzle, później należących do grupy Šklo Union. Autorem projektu jest czeski designer szkła František Vízner.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo ładny, designerski wazon z Czech. Pochodzi z Rosic (Sklo Union), zaprojektowanych przez Rudolfa Schröttera w 1950 roku, numer wzorca 914. Potocznie zwany Lens lub Bullet. Wymienione w książce Marka Hilla, "Hi Sklo Lo Sklo" na stronie 97. Czeskie szkło w ślicznym, łososiowym kolorze z wytłoczoną "soczewką" z czterech stron. Podstawa szlifowana.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Piękny, designerski wazon z Czech. Szkło artystyczne. Pochodzi z huty szkła Chřibská, wykonana według projektu prof. Josefa Michala Hospodki. Świetny przykład czeskiego wzornictwa z lat 70/80-tych XX wieku, charakteryzujący się organiczną formą i ciekawą, żywą barwą; przy górnej krawędzi w odcieniu malinowego różu, w dolnej części kobaltowa Ze skręconymi wypustkami. Zadziwiająco dobrze wyważony.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Piękny, designerski wazon z Czech. Szkło artystyczne. Pochodzi z huty szkła Chřibská, wykonana według projektu prof. Josefa Michala Hospodki. Świetny przykład czeskiego wzornictwa z lat 70/80-tych XX wieku, charakteryzujący się organiczną formą i ciekawą, żywą barwą; w odcieniu malinowego różu, podstawa bezbarwna. Z wypustkami. Zadziwiająco dobrze wyważony.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo piękny wazon w kolorze uranowej zieleni. Pochodzi z Czech z miejscowości Škrdlovice. Autorem projektu jest Jan Beránek z ok. 1950 roku. Choć przypisywany jest też prof. Emanuelowi Beránkowi (1899-1972).
Dostępność: Przedmiot dostępny
Piękny, ręcznie formowany dzban ze szkła w zielonym kolorze. Pochodzi z huty szkła Tarnowiec. Prawdopodobnie wykonany według proj. Jerzy Słuczana-Orkusza. Lata 80-te XX wieku. Szkło ręcznie formowane, w zieleni, a wewnątrz biało-szary, o przysadzistej podstawie z szeroką, krótką szyją. Poręczne, solidne ucho ze bezbarwnego szkła.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Piękny, ręcznie formowany wazon ze szkła w zielonym kolorze. Zwany Napoleonem. Pochodzi z huty szkła Tarnowiec. Wykonany według proj. Jerzy Słuczana-Orkusza. Lata 80-te XX wieku. Szkło ręcznie formowane, w zieleni, a wewnątrz biało-szary, o przysadzistej podstawie z wąską, długą szyją i górną krawędzią wywiniętą w wymyślny sposób i podkreśloną nitką ze bezbarwnego szkła.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Tradycyjny, gliniany, ceramiczny wazon. Pochodzi najprawdopodobniej ze spółdzielni „Kamionka” z Łysej Góry. Ciekawa forma i prosta, ale ładna malatura. Glinka formowana ręcznie, udekorowana ugrową malaturą, a na jej tle brązowe ornamenty i brązowe i czarne opaski. Szkliwiony.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Rzadki, oryginalny wazon z Chodzieskich Zakładów Porcelany i Porcelitu. Wykonany w latach 50/60-tych XX wieku. Sygnatura fabryki, sygnatura numeryczna (pieczęć wytwórni C/Chodzież (w wieńcu)/Made in Poland). Formą przypomina kultowy wazon z wytwórni Thomasa/Rosenthala. z Marktredwitz z lat 50-tych XX wieku zaprojektowany przez Raymonda Loewya. Forma zwana Fischmaul/Fishmouth (rybie usta od kształtu wlewu).
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Spory, oryginalny wazon z Chodzieskich Zakładów Porcelany i Porcelitu. Wykonany w latach 50/60-tych XX wieku. Sygnatura fabryki, sygnatura numeryczna (pieczęć wytwórni C/Chodzież (w wieńcu)/Made in Poland i HS). Unikatowy, porcelanowy wazon, dekorowany złotymi, abstrakcyjnymi wzorami nakładanymi metodą tamponażu. Całość w czarnym, lśniącym kolorze. Przy górnym rancie grube złocenia.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Przepiękny, dekoracyjny wazon w formie krateru. Pochodzi z miejscowości Duchcov (Dux),z Duxer Porzellanfabrik. Wykonany z wysokiej jakości białej porcelany. Sygnowany i numerowany. Fason 11234/2, dekoracja 260 Isis. Ozdobiony kobaltowym bukietem kwiatowym z przodu, z mniejszym z drugiej strony. Całości dopełniają na białym tle porcelany kobaltowe i złote paski, obręcze wokół rozchylonej górnej krawędzi (wewnątrz wazonu), i podstawy.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo ładny, elegancki dzbanek do kawy. Pochodzi z Czech z miejscowości Chodov (niem. Schlaggenwald), z Haas & Cžjžek. Sygnatura stosowana od 1918 roku. Po 1945 roku taki sam znak był stosowany dla wyrobów eksportowych. Porcelana biała o klasycznej, eleganckiej formie. Zdobiona zielonymi szlaczkami ze złotymi listkami i drobnymi kwiatowymi ornamentami. Krawędzie złocone.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo ładna, elegancka cukiernica. Pochodzi z Czech z miejscowości Chodov (niem. Schlaggenwald), z Haas & Cžjžek. Sygnatura stosowana od 1918 roku. Po 1945 roku taki sam znak był stosowany dla wyrobów eksportowych. Porcelana biała o klasycznej, eleganckiej formie. Zdobiona zielonymi szlaczkami ze złotymi listkami i drobnymi kwiatowymi ornamentami. Krawędzie złocone.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo ładna, mała filiżanka ze spodkiem. Pochodzi z Czech z miejscowości Chodov (niem. Schlaggenwald), z Haas & Cžjžek. Sygnatura stosowana od 1918 roku. Po 1945 roku taki sam znak był stosowany dla wyrobów eksportowych. Porcelana biała o klasycznej, eleganckiej formie. Zdobiona zielonymi szlaczkami ze złotymi listkami i drobnymi kwiatowymi ornamentami. Krawędzie złocone.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczny komplet sześciu kubków z kolorowymi owocami. Pochodzi z Czech z miejscowości Dubí (kiedyś Eichwald), z wytwórni Duchovský Porcelán. Porcelana biała, kanelowana przy podstawie. Z obu stron bukiety barwnych, realistycznych owoców. Na każdym kubku inne owoce. Dekoracje z obu stron. Ranty i uszka złocone.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Urocza filiżanka ze spodkiem. Pochodzi z Czech z miejscowości Dubí (Eichwald), z Duchovský Porcelán (później Karlovarský Porcelán). Sygnowana znakiem stosowanym po 1945 roku. Porcelana dość solidna, grubsza w odcieniu bieli z drobniutkimi kanelowaniami w dolnej części filiżanki i na kołnierzyku spodka. Czasza filiżanki zdobiona dużymi kwiatami w kolorze zielonym i czarnym. Na spodku jedynie zielone obwódki.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczna, designerska, żółta filiżanka z czarnym spodkiem. Pochodzi z Czech z wytwórni Karlovarský Porcelán. Fason Patricia z 1967, którego autorem jest Jaroslav Ježek. Porcelana biała o wspaniałym kształcie pokryta natryskowo żółcią na czaszy filiżanki i czernią na lustrze spodka.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczna, designerska, turkusowa filiżanka z czarnym spodkiem. Pochodzi z Czech z wytwórni Karlovarský Porcelán. Fason Patricia z 1967, którego autorem jest Jaroslav Ježek. Porcelana biała o wspaniałym kształcie pokryta natryskowo turkusem na czaszy filiżanki i czernią na lustrze spodka.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczna, designerska, błękitna filiżanka z czarnym spodkiem. Pochodzi z Czech z wytwórni Karlovarský Porcelán. Fason Patricia z 1967, którego autorem jest Jaroslav Ježek. Porcelana biała o wspaniałym kształcie pokryta natryskowo błękitem na czaszy filiżanki i czernią na lustrze spodka.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Cudowna, zgrabniutka i elegancka cukierniczka. Pochodzi z Czech z miejscowości Lesov z Narodni Podnik Thunska, potem Karlovarský Porcelán a.s. závod Concordia Lesov. Fason Bernadotte. ygnowana znakiem stosowanym po 1945 roku. Śliczna porcelana w kolorze białym z subtelnymi, ale wyrazistymi reliefami. Na porcelanie delikatne, urocze różyczki. Całości dopełniają czerwone opaski na krawędziach. Pięknie i szykownie się prezentuje.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Uroczy i nietypowy czajnik, dzbanuszek do parzenia herbatki. Pochodzi z Anglii z firmy Arthur Wood Pottery, która została założona w Bradwell Works w Longport, Stoke-on-Trent, siedzibie firmy Capper & Wood założonej w 1884 roku, produkującej głównie czajniki. Każdemu czajniczkowi nadawano też czterocyfrowy numer. Oferowany tutaj wykonany jest porcelany kostnej w odcieniu złamanej bieli lub jasnej kości słoniowej i ozdobiony jest kwiatami białej, dzikiej róży.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Śliczny wazonik w kwiatowe dekoracje. Pochodzi Anglii z Coalport China Ltd. Dekoracja Shrewsbury. Wytwórnia została założona w Coalport w Shropshire przez Johna Rose'a pod koniec XVIII wieku. Później przeniesiona do Stoke-on-Trent. Od 1967 część Grupy Wedgwood. Wazon wykonany z białej porcelany. Ma klasyczną formę z brzuchatą dolną częścią. Przy krawędziach delikatne reliefy. Na korpusie z każdej strony inny, barwny bukiet kwiatów.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo ładna filiżanka ze spodkiem z różowej porcelany. Pochodzi z Czech z Chodova ( Karlovarský Porcelán). Sygnowana znakiem stosowanym w okresie od 1918 do 1938 roku. Porcelana różowa, którą otrzymuje się dzięki dodatkowi złota. Śliczna, graniasta forma zarówno spodka jak i samej filiżanki, który to kształt został dodatkowo podkreślony grubymi złoceniami. Uszko w całości powleczone złotem, skromniejsze złote konturówki na krawędziach. Małe cacko!
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Urocze puzderko, pojemniczek z pokrywą z różowej porcelany. Pochodzi z Czech z Chodova z wytwórni Karlovarský Porcelán, a.s. závod 03 Chodov. Sygnowane znakiem stosowanym w latach 90-tych. Porcelana różowa, którą otrzymuje się dzięki dodatkowi złota. Śliczna forma, inspirowana secesyjnymi wyrobami, dekorowana niezwykłymi, przepięknymi, wyrazistymi reliefami o motywie kwiatowym, pokrytymi seledynową i białą malaturą, podkreślonymi złoceniami. Reliefy bardzo subtelne. Cudowny kształt i zachwycająca forma. Wykończone złoceniami na konturach.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Bardzo ładna duża filiżanka lub kubek z różowej porcelany. Pochodzi z Czech z Chodova (Karlovarský Porcelán). Porcelana różowa, którą otrzymuje się dzięki dodatkowi złota. Śliczna, pękata forma dekorowana niezwykłymi, przepięknymi, wyrazistymi reliefami, podkreślonymi złoceniami. Na porcelanie przy górnej i dolnej krawędzi urocze, drobniuteńkie bukieciki kwiatów. Cudowny kształt i zachwycająca forma ze ślicznie uformowanym uszkiem. Wykończona złoceniami na konturach.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Piękna dekoracja-porcelanowe kwiaty tzw. posy (mały bukiecik ciętych kwiatów). Bukiet różnorodnych, barwnych kwiatów w wazonie. Pochodzi z Anglii z wytwórni porcelany Royal Albert. Sygnowana, jak na zdjęciu. Z serii "Kwiat miesiąca", z kwiatem "Christmas Rose" ( w języku polskim nazwany ciemiernik biały). Ręcznie wykonana i malowana. Bardzo plastyczna.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Piękna, angielska patera ze scenką myśliwską. Scena polowania. Pochodzi z Anglii z wytwórni porcelany Alfred Meakin (Tunstall) Ltd: Sygnowana znakiem stosowanym od 1945 roku. Jest też drugi znak firmy Liverpool Road Pottery, która była dystrybutorem ceramiki i porcelany, a także dekorowała zakupioną wcześniej porcelanę kostną i wyroby ceramiczne.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Ozdobna patera z jesiennym pejzażem. Wykonana w Brazylii wydany przez Fiesta International Collectors. Z Serii Cztery Pory Roku. Ta Nosi tytuł Autumn (Jesień) i wykonana jest przez Bena Haslama. Obraz na porcelanie, porcelanowy obraz.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo ładna, porcelanowa ramką na zdjęcie. Wyprodukowano w Japonii w latach 80-tych. Wykonana z porcelany w odcieniu bieli o prostej formie i kwiatowej dekoracji. Otwór na fotografię o owalnym kształcie. Ramka z podpórką, przystosowana do postawienia na półce, biurku.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Bardzo ładna, porcelanowa ramką na zdjęcie. Wyprodukowano w Japonii wyłącznie dla Marks & Spencer, Londyn, Anglia, w latach 80-tych. Wykonana z porcelany w odcieniu jasnej kości słoniowej z delikatnymi reliefami i kwiatowej dekoracji. Otwór na fotografię o ciekawym kształcie. Ramka z podpórką, przystosowana do postawienia na półce, biurku.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Urocza, spora doniczka, osłonka na doniczkę. Pochodzi z Anglii ze Staffordshire z wytwórni Royal Winton. Sygnowana jak na zdjęciu. W odcieniu złamanej bieli, dekorowana pastelowymi bukietami dużych kwiatów z jednej strony. Forma prosta, graniasta, rozchylająca się ku górze. Będzie ozdobą każdej rośliny!
Dostępność: Przedmiot dostępny
Cudowna waza, teryna w kolorze kości słoniowej. Tak zwana kartoflanka. Pochodzi z Anglii z Johnson Bros (Hanley) Ltd. Produkcja rozpoczęła się w zakładach, Hanley, Stoke-on-Trent. Sygnowana znakiem stosowanym od 1913 roku. Fason Victorian. W kolorze kości słoniowej, o wyrazistych kształtach i formie typowej dla Art-Deco. Zdobiona złotymi zielonymi paseczkami różnej szerokości. Pięknie się prezentuje!
Dostępność: Przedmiot dostępny
Uroczy mlecznik, dzbanuszek do śmietanki. Pochodzi z Anglii z Lancaster z Lancaster & Sandland Ware, Wykonany w Hanley Staffordshire. Sygnowany znakiem stosowanym w latach 40-tych. W kolorze kremowym, o ładniutkiej, zgrabniutkiej formie. Na mleczniku 5ręcznie malowane złote roślinne dekoracje. Górna krawędź w i uszko w złotej obwódce.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczny drobiazg, małe, urocze puzderko ze scenką alegoryczną. Nie posiada sygnatury. Wykonane z porcelany w odcieniu bieli. Krawędzie okute w mosiężne ramki, które są równocześnie zamknięciem Pokrywa na zawiasie. Na wieku scenka przedstawiająca dwie niewiasty karmiące winogronami golaska. Ujęta w ramkę złoceń i złotych ornamentów. Na ściankach girlandy kwiateczków.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Śliczny, secesyjny wazon w zieleniach. Pochodzi z Anglii z Stocke-on-Trent z Ceramic Art Co. Ltd. Sygnowany znakiem stosowanym od 1905 roku. Wykonany z delikatnej, reliefowanej ceramiki, pokrytą malaturą w dwóch odcieniach zieleni. Na jaśniejszych pasach umieszczono kwiatowe dekoracje. Całości dopełniają delikatne złocenia, które dzisiaj są już troszkę poprzecierane.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Wyjątkowa ciekawostka- filiżanka dla wąsacza ze spodkiem. Stareńki unikat w pięknym stanie zachowania. Przełom XIX/XX wieku. To specjalny kubek z osłonką wewnątrz dla panów z zarostem, aby nie moczyli sobie wąsika w kawie czy herbacie!
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Komplet czterech talerzyków do ciasta. Przedmioty wykonane z wysokiej jakości porcelany, przez fabrykę Porcelany Chodzież. Sygnowany w podstawie stemplem Zakładów Porcelitu w Chodzieży - P w Wieńcu Chodzież Made in Poland. W odcieniu kremowym o lekko trójkątnym kształcie lustro pokryte natryskowo zieloną malaturą. Zdobiony wybieraną zgeometryzowaną dekoracją potocznie nazywaną drapanką.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
bardzo ładny, niebieski świecznik kolumnowy na tradycyjną świeczkę. Pochodzi z lat 30-tych XX wieku. Wykonany ze szkła prasowanego, barwionego w masie. Prosta, elegancka forma na podłużnej podstawie z kanelowaną pionowo kolumną.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Ładna, zielona patera. Pochodzi najprawdopodobniej z Czech z lat 60/70-tych XX wieku. Szkło prasowane, barwione w masie. Dekorowana naprzemiennie poprzecznym i pionowym kanelowaniem. Wzór układa się w coś na wzór szachownicy. Podstawa podszlifowana.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo ładna, stara, kryształowa herbatnica, pojemnik z pokrywą. Szkło wysokoołowiowe, dekorowane szlifem fasetowym na korpusie naczynia. Na dnie rżnięta gwiazda, rozeta. I delikatne, ręcznie szlifowane dekoracje na pokrywie.
Dostępność: Przedmiot sprzedany