
Zapraszam do przejrzenia ofert, które pojawiły się dzisiaj wieczorem na stronie naszego sklepu.
Skarby pojawiają się na naszej stronie regularnie - w każdy poniedziałek o 21:00.
Zapraszam do przejrzenia ofert, które pojawiły się dzisiaj wieczorem na stronie naszego sklepu.
Skarby pojawiają się na naszej stronie regularnie - w każdy poniedziałek o 21:00.
Szanowni Państwo!
Mam przyjemność ogłosić wyniki V Konkursu Świątecznego.
Dziękuję ślicznie za przesłane zdjęcia w ubiegłym miesiącu. Skompletowaliśmy uroczą galerią majowych bukietów!
Bardzo ładna, stara i elegancka srebrna torebka wizytowa. Z tkaniny podobnej do brokatu. Z ozdobną rameczką w kolorze srebrnym i zapięciem odpowiednio dopasowanym. Zamiast uszka złoty łańcuszek. Całość lekko usztywniana.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo ładna, stara i elegancka złota torebka wizytowa. Z tkaniny podobnej do brokatu. Z ozdobną rameczką w kolorze złotym i zapięciem odpowiednio dopasowanym. Zamiast uszka złoty łańcuszek wężowy. Wewnątrz komora główna i mała kieszonka.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczna staruszka, wiekowa torebeczka wieczorowa. Z tkaniny w kolorze czarnym aksamitnej i drugiej typu atłas. Na klapce złoty, ażurowy akcent ozdobny. Ma kształt koperty ze sznureczkiem na ramię. Zapinana na zatrzask.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczna staruszka, wiekowa torebeczka wieczorowa ręcznie wykonana. Z tkaniny w kolorze czarnym typu atłas. Na klapce naszyte koraliki, które tworzą ładny wzór. Ma kształt koperty ze sznureczkiem na ramię. Zapinana na zatrzask.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo ładna, dobrze zachowana, damska torebka. Na zewnątrz wykonana z materiału imitującego skórę w granatowym kolorze. Z dwoma uszami do ręki. Wewnątrz wyłożona borową tkaniną. Z jedną komorą główną i małą kieszonką. Zapięcie w kolorze srebra.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Komplet (sześć sztuk), starych koziołków pod sztućce. Sygnowane jak na zbliżeniu; Allemagne, co języku francuskim znaczy Niemcy. Wykonane z mosiądzu, niklowane lub chromowane.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Duża srebrna łyżka do sałat. Pochodzi z VEB Görlitzer Schmuck- und Silberwaren-Industrie - Görlitz korona, półksiężyc , 800 i litery "SGS". Zgodnie z niemiecki system cech probierczych z 1888 r. z narodowym znakiem „półksiężyc i korona” wskazujący w tysięcznych częściach próbę srebra. Elegancka łyżka do sałaty w klasycznym stylu.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Świetny, emaliowany, stary pojemnik na chleb, chlebak, brotbiksa. Pochodzi z Niemiec , sygnowany BW Prima Qualitat. Emaliowany w odcieniach kremowej bieli. Wewnątrz z przebarwieniami. Kształt lekko zaoblony. Uchwyt z jakiegoś tworzywa. Tył z otworami wentylacyjnymi. Jedynie ryski na emalii, i trzy spore odpryski emalii. W dalszym ciągu może służyć jako chlebak lub dekoracja kuchni. Z powodzeniem może być używany jako schowek na różności!
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczny, secesyjny, ręcznie rzeźbiony, drewniany barometr. Sygnowany jedynie numerycznie. Pochodzi z Danii z około 1920 roku, choć jest to szacunek oparty wyłącznie na badaniu podobnych przedmiotów. Napisy na tarczy w języku duńskim. Ten wspaniały, wykonany z drewna, antyczny przedmiot ma ślicznie, szczegółowe rzeźbienie przedstawiające o motywie roślinnym z jeleniem u góry. Termometr ze wskaźnikiem temperatury pokazującym stopnie Celsjusza. Szkło jest osadzone w mosiężnym pierścieniu, a tarcza w języku niemieckim. Wydaje się, że jest w dobrym stanie technicznym (poprawnie mierzy temperaturę naszego sklepu).
Dostępność: Przedmiot dostępny
Komplet sztućców dla sześciu osób w kasecie. Komplet noży różni się od pozostałych. Łyżki do zupy, łyżeczki do herbaty, widelce pochodzą z Rosji z Киeвcкoe пpoизвoдcтвенное объединeниe cтолoвых приборов им. Дзeржинскогo ( w wolnym tłumaczeniu Kijowskie Zjednoczone Przedsiębiorstwo Przyborów Stołowych im. Dzierżyńskiego). Sygnowane ЗiД, МНЦ. Wykonane z niklowanego mosiądzu tzw. Meльхиор, który jest stopem kilku metali, z których głównym są nikiel i miedź. Wzór Zwany Faberge. Noże wykonane z tego samego materiału na terenie obecnej Ukrainy w miejscowości Vilniansk (Вольнянск), z Vilniańskiej/Vołniańskiej Fabryki maszyn im, Szewczenki Sribna Polyana (Вольнянский машиностроительный завод Sribna Polyana (Срібна Поляна)). Fason Classic.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Porcelitowy garnitur do herbaty w oliwkowym kolorze. Składa się z mlecznika, czajnika i cukiernicy. Pochodzi z Zakładów Porcelitu Stołowego "Tułowice" z Tułowic. Z lat 70-tych XX wieku. Całość solidna. Chyba w najrzadziej spotykanym kolorze, oliwkowym odcieniu zieleni. Do dzisiaj bardzo przyzwoicie się prezentuje.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Stara, secesyjna patera z dziką różą. Pochodzi z Dolnego Śląska z miejscowości Szczawienko (niem. Niedersalzbrunn), z wytwórni Franza Prause. Z początku XX wieku. Sygnowana znakiem stosowanym od 1910 roku. Talerz wykonany został z białej porcelany o prostej formie. Na środku złotymi literami został wypisany fragment modlitwy "Unser tägliches Brot gib uns heute" (chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj), już trochę wytarty. Nad nim duża gałązka dzikiej róży z owocami, na kołnierzu jeszcze dwie mniejsze.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo ładna secesyjna patera, duży talerz staruszek. Pochodzi z Turyngii z miejscowości Stadtlengsfeld z Porzellanfabrik Stadtlengsfeld G.m.b.H. Sygnowana wyciskiem w masie stosowanym od 1904 do 1908 roku. Patera reprezentuje styl poszukiwany przez kolekcjonerów, secesyjny. Wykonana została z białej porcelany pokrytej subtelnymi, kwiatowymi reliefami, podkreślonymi złoceniami. Pomiędzy nimi umieszczono bukieciki niebieskich stokrotek.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczna, zgrabna salaterka, miseczka, głębsza paterka. Pochodzi Tułowic (Tillowitz), Reinhold Schlegelmilch Porzellanfabrik. Sygnowana znakiem stosowanym od 1928 roku. Porcelana w kolorze złamanej bieli lub jasnej kości słoniowej, na niej kwiatowe, barwne dekoracje podkreślone złoceniami. Ranty grubo złocone i ciekawe reliefy. Praktyczna i dekoracyjna.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Bardzo ładna filiżanka ze spodkiem. Pochodzi z wytwórni Ph. Rosenthala z zakładu z Banhof-Selb (Plößberg) z lat 20-tych XX wieku. Model Barock. Porcelana biała, na kołnierzu reliefy imitujące plecionkę wiklinowego kosza. Na krawędzi obu elementów urzekające, kolorowe kwiaty. Ranty i uszko w złotej konturówce.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Słodki filiżanka mokka ze spodkiem. Pochodzi z Bawarii z Selb z Krautheim & Adalberg Porzellanfabrik. Sygnowany znakiem stosowanym od 1945 roku. Porcelana w kolorze białym, o dość prostej formie ze sznureczkowym reliefem przy krawędzi obu elementów. Na porcelanie urocze, kolorowe kwiatuszki, nawet wewnątrz filiżanki. Ranty i uszko w złoceniu.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Piękna, kolekcjonerska filiżanka ze spodkiem. Sygnowana jak na zdjęciu. Porcelana biała. Dekorowana barwną scenką mitologiczną przedstawiającą dwie niewiasty ujętą w wieńce złoceń na dnie filiżanki i na spodku. Pięknie uformowane uszko w pełni złocone. Szeroka czasza osadzona na stopie. Kontury delikatnie złocone.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Urocza filiżanka do mokki ze spodkiem. Pochodzi z Porzellanfabrik C. M. Hutschenreuther z Hohenberg. Sygnowana znakiem stosowanym od 1939 roku. Porcelana w odcieniu kości słoniowej, szkliwiona. Prosta, elegancka forma, ponadczasowa. Każdy element przystrojony złoceniami na konturach i uszku.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Urocza filiżanka do mokki ze spodkiem. Pochodzi z Porzellanfabrik Tirschenreuth. Sygnowana znakiem stosowanym od 1969 roku. Porcelana w odcieniu kości słoniowej, szkliwiona. Prosta, elegancka forma, ponadczasowa z drobną perlaturą na obu elementach. Każdy element przystrojony szerokim szlaczkiem złotych zawijasów nawet wewnątrz filiżanki, pomiędzy które wkomponowane maleńkie, barwne bukieciki kwiatów. Krawędzie w delikatnych złotych obwódkach.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Biała filiżanka do mokki ze spodkiem w kwiatki. Sygnowana znakiem stosowanym dla Warenhaus EPA Ag z Bawarii, stosowanym od 1932 roku. Biała porcelana, której nadano prostą formę. Filiżanka bardzo delikatna. Z dekoracjami o motywie kwiatowym, wielobarwnymi. Krawędzie w subtelnym złoceniu.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo ładna, ręcznie malowana mokka ze spodkiem. Sygnowana jedynie numerycznym wyciskiem w masie na spodku.
Bardzo delikatna filiżanka. Porcelana biała, żebrowana. Misterne roślinne i kwiatowe wzorki zajmują całą powierzchnie. Dekoracje w kolorze bordowym, fioletowym, złotym i kremowo-beżowym.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczna, delikatna filiżanka ze spodkiem. Mała do mokki. Pochodzi z Fraureuth z Porzellanfabrik Fraureuth AG. Porcelana sygnowana znakiem stosowanym od 1898 do 1935 roku i odręcznym, numerycznym znakiem dekoratora. Prosty kształt kontrastuje z słodkim szlaczkiem herbacianych i malinowych róż. Porcelana w kolorze białym. Z jednej strony jakiś herb i napis w języku niemieckim Zum Andenken. Krawędzie filiżanki i spodka podkreślone złotem i złocone uszko.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Cudowna, delikatna filiżanka ze spodkiem. Mała, maleńka do mokki. Pochodzi ze śląskiej wytwórni porcelany Carla Tielscha ze Starego Zdroju (niem. Altwasser), sygnowana znakiem, stosowanym od 1875 roku Porcelana w kolorze białym niemal w całości pokryta reliefami w stylu rokokowym. Krawędzie filiżanki i spodka oprószone złotem i złocone uszko.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Cudowne, secesyjne maleństwo. Kolekcjonerska mokka ze spodkiem. Sygnowana tylko numerycznym wyciskiem w masie. Wykonana z białej porcelany przyozdobionej reliefami w stylu epoki. Na filiżance z jednej strony ręcznie podmalowywane stokrotki w różowym kolorze. i złote ornamenty. Na spodku w trzech miejscach stokrotki. Kontury i uszko w złoceniu.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczna, angielska filiżanka ze spodkiem. Pochodzi z Anglii z Staffordshire z Longton Paragon China Co Ltd. Sygnatura stosowana od 1957 roku z dopiskiem By appointment to Her Majesty The Queen. Wykonana z białej porcelany kostnej. Filiżanka ma ładny kształt. Oba elementy ozdobione szerokimi szlaczkami w odcieniu bordowym, na których umieszczono maleńkie kwiatki. Pomiędzy nimi barwne bulkiety kwiatów. W centrum spodka i na dnie filiżanki rajski ptak wśród kwiecia. Kontury w delikatnym złoceniu.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Zestaw śniadaniowy z Katowic - Bogucic. Zestaw śniadaniowy sygnowany naszkliwnie znakiem bogucickiej wytwórni stosowanym w latach 1935-45 oraz numeracją fabryczną. Zastosowanie musztardowej konturówki na rantach i uszku sugeruje, że zestaw został wyprodukowany po roku 1938. Porcelana lekka, prześwitująca, w kolorze złamanej bieli. Typowy dla fabryki element zdobniczy - drobniuteńkie kwiatuszki w kolorze pomarańczowym, zielonym i żółtym z czarnymi łodyżkami.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Ładny zestaw śniadaniowy bordowo-brązowy i złote roślinne ornamenty. Pochodzi z Turyngii z Volkstedt (Grieshammer). Sygnowany znakiem stosowanym od 1931 roku. Obok znaku wytwórni sygnatura malarni porcelany "Handmalerei Halle (Saale) Erika Lutz. Artystka z Halle Erika Lutz (1914-1996). Po drugiej wojnie światowej uzyskała tytuł magistra i prowadziła własną firmę malowania porcelany. W kolejnych latach utworzyła pracownię wykonywania zdobień rękodzielniczych na porcelanie.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Piękny, elegancki zestaw śniadaniowy z małą filiżanką na stópce, raczej do mokki. Pochodzi z Porzellanfabrik Tirschenreuth. Sygnowany znakiem stosowanym od 1969 roku. Porcelana w odcieniu złamanej bieli lub jasnej kości słoniowej, szkliwiona. Prosta, elegancka forma. Filiżanka z pięknie uformowanym, grubo złoconym uchem na stópce. Talerzyk deserowy o lekko graniastym kształcie. Każdy element przystrojony bordowym, szerokim szlaczkiem, na którym umieszczono złote kwiatowe ornamenty. Na dnie filiżanki i na środku talerza deserowego dużą złota rozeta. Krawędzie w delikatnych złotych obwódkach.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Cudowna i stara filiżanka ze spodkiem i talerzem deserowym. Pochodzi z wytwórni Porzellanfabrik Tirschenreuth z Tirschenreuth. Sygnowana znakiem stosowanym od 1903 roku. Porcelana delikatna, w kolorze białym o klasycznej, eleganckiej, graniastej formie. Każdy element ozdobiony barwnymi, uroczymi bukietami kwiatów oraz paseczkami złoceń. Złocone krawędzie, uszko i stópka.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Piękny, elegancki zestaw śniadaniowy. Pochodzi z Porzellanfabrik Tirschenreuth. Sygnowany znakiem stosowanym od 1969 roku. Porcelana w odcieniu złamanej bieli lub jasnej kości słoniowej, szkliwiona. Prosta, elegancka forma. Filiżanka z pięknie uformowanym, grubo złoconym uchem. Każdy element przystrojony złotym kwiatowym szlaczkiem z seledynowym paseczkiem. Na dnie filiżanki i na środku talerza deserowego dużą złota rozeta. Krawędzie w delikatnych złotych obwódkach.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Piękny, elegancki zestaw śniadaniowy. Pochodzi z Porzellanfabrik Tirschenreuth. Sygnowany znakiem stosowanym od 1969 roku. Porcelana w odcieniu złamanej bieli lub jasnej kości słoniowej, szkliwiona. Prosta, elegancka forma. Filiżanka z pięknie uformowanym, grubo złoconym uchem. Każdy element przystrojony złotym kwiatowym szlaczkiem z szafirowym paseczkiem. Na dnie filiżanki i na środku talerza deserowego dużą złota rozeta. Krawędzie w delikatnych złotych obwódkach.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Bardzo ładny zestaw śniadaniowy. Pochodzi z Bawarii z Vohenstrauß z wytwórni Porzellanfbrik Johann Seltmann. Sygnatura stosowana od 1917 roku. Porcelana w kolorze kości słoniowej o płynnej, eleganckiej linii. Na niej drobne, barwne kwiateczki i złote roślinne girlandy, nawet wewnątrz filiżanki. Ranty w złoceniach.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Ładny, złocony zestaw śniadaniowy. Pochodzi z Bawarii, sygnowany jak na zdjęciu. Porcelana w kolorze białym. ładne kształty graniastych talerzyków z reliefami i śliczna, pękata forma filiżanki z reliefami na krawędziach. Kołnierzyki i górna, wewnętrzna krawędź filiżanki pokryte ręcznie nakładanymi, złotymi ornamentami. Wszystkie elementy ozdobione barwnymi kwiatkami. Krawędzie i ucho złocone.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
Śliczna śniadaniówka w kolorze kości słoniowej z kwiatami złotokapu. Pochodzi z VEB Porzellanfabrik Stadtlengsfeld z Stadtlengsfeld. Sygnowana jak na zdjęciu. Prawdopodobnie z lat 30-tych. Porcelana w kolorze kości słoniowej, szkliwiona zdobiona reliefami i kanelowaniem. Na porcelanie urocze żółte kwiatuszki złotokapu. Wykończenia rantów i uszka w kolorze złotym.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczny zestaw śniadaniowy w kolorze kości słoniowej. Pochodzi z Weißwasser z Porzellanfabrik August Schweig, sygnowany znakiem stosowanym od 1930 do 1940 roku. Wszystkie elementy w kolorze kości słoniowej, bogato dekorowane wyrazistymi reliefami o motywie kwiatowym na wszystkich elementach. Spora filiżanka z pięknie uformowanym uszkiem. Na porcelanie ładne, stylizowane, barwne kwiatki nawet wewnątrz filiżanki. Całości dopełniają złocenia na konturach i grubiej złocone uszko.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Piękna patera-kabaret z uchem. Pochodzi ze Starego Zdroju (niem. Altwasser), z wytwórni Carla Tielscha & Co. Sygnowana znakiem stosowanym od 1875 roku. Porcelana biała ozdobiona, dość gruba, typowa dla epoki. Składa się z czterech części, a każda z nich ma formę miseczki. Uchwyt, uszko ładnie uformowane, bardzo poręczne. Całość w bieli. Miseczki ozdobione ręcznie malowanymi powojami oraz brązową i opalizowaną wstęgą. Kontury kiedyś były w złocie, dzisiaj powycierane.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Duży, solidny, śląski dzbanuszek do śmietanki, mlecznik w róże. Pochodzi z Rudy Śląskiej-Bykowiny z Polska Fabryka Porcelany Sp. z o.o. Huta Franciszka Górny Śląsk. Sygnowany znakiem stosowanym od 1935 roku. Porcelana w kolorze złamanej bieli. Rant i ucho powleczone złotem, ale już poprzecierane. Na korpusie duży bukiet kwiatów z jednej strony, z drugiej malutkie różyczki.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Duży, solidny, śląski dzban do kawy w róże. Pochodzi z Rudy Śląskiej-Bykowiny z Polska Fabryka Porcelany Sp. z o.o. Huta Franciszka Górny Śląsk. Sygnowany znakiem stosowanym od 1935 roku. Porcelana w kolorze złamanej bieli. Rant i ucho powleczone złotem, ale już poprzecierane. Na korpusie duży bukiet kwiatów z jednej strony, z drugiej mniejszy i malutkie różyczki na pokrywie.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczny, stary dzbanek do kawy. Pochodzi z Wałbrzycha (niem. Waldenburg), z Krister Porzellanmanufaktur. Sygnowany znakiem stosowanym od 1920 do 1925 roku. Porcelana biała, szkliwiona o dość prostej formie z grubymi złoceniami i w pełni złoconym uchem i sterczynką. Złocenia na uchu i sterczynce już dość mocno wytarte.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczny, stary dzbanek do kawy. Pochodzi z Wałbrzycha (niem. Waldenburg), z Krister Porzellanmanufaktur. Sygnowany znakiem stosowanym od 1905 do 1927 roku. Porcelana biała, szkliwiona o dość prostej formie z grubymi złoceniami i w pełni złoconym uchem i sterczynką.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Przepiękny staruszek- dzban do kawy. Wyrób oryginalny, secesyjny. Pochodzi ze Starego Zdroju (niem. Altwasser), z Carl Tielsch & Co. Sygnowany znakiem stosowanym od 1909 roku oraz odręcznym, numerycznym znakiem dekoratora. Biała porcelana o dość prostej formie ale z ładnie uformowanym uszkiem i sterczynką. Porcelana zdobiona ślicznymi niebieskimi, kwiatowymi dekoracjami w stylu epoki z obu stron.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Niezwykła barwa, fantastyczna forma. Wazon jak szklana rzeźba. Pochodzi najprawdopodobniej z huty szkła z Ząbkowic, a autorem projektu podobno jest pan Jan Sylwester Drost. Szkło ręcznie formowane o bardzo ciemnej bordowej barwie, która wydaje się niemal czarna. Podstawa zeszlifowana na taflę.
Dostępność: AUKCJA Facebook
Niezwykła barwa, fantastyczna forma. Paterka jak kwiat. Kawał ciężkiego szkła. Pochodzi najprawdopodobniej z huty szkła z Ząbkowic, a autorem projektu podobno jest pan Jan Sylwester Drost. Szkło ręcznie formowane o żółto-mlecznej barwie. Kolory się przenikają i są dość intensywne.
Dostępność: AUKCJA Facebook
Ciekawa bursztynowa popielnica, popielniczka, miseczka, paterka. Bardzo przypomina projekt Pana Jana Sylwestra Drosta dla Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej z lat 70-tych XX wieku, ale nie mam pewności, czy na pewno jest jego autorstwa. Szkło prasowane, barwione w masie o ładnym, opływowym, organicznym kształcie. Podstawa podszlifowana.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Tarka do jabłek, owoców ze szkła bezbarwnego. Pochodzi z huty szkła z Krosna, numer katalogowy, to 92. Szkło prasowane.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Musztardniczka-pojemnik na musztardę, chrzan lub ćwikłę. Pochodzi z huty szkła z Ząbkowic. Choć niemal identyczny wzór był produkowany przez niemiecką Hutę Ernst Buder. Szkło prasowane, bezbarwne. Dekorowane zgeometryzowanymi tłoczeniami w kółka i trójkąty. na dnie rozeta. W pokrywie otworek na łyżeczkę.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Śliczna, oliwkowo-bursztynowa patera na nodze na tort lub babkę. Ciekaw odcień szkła. Pochodzi z huty szkła z Ząbkowic. Szkło prasowane, barwione w masie. Dekorowane tłoczeniami w diamenciki. Rant wykończony wachlarzami, stopa też ozdobiona tłoczeniami w drobniutkie guziczki.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Zegarek mechaniczny damski maleńki. Zegarek jest używany. Sprawny technicznie. Złocony 14 karatowym złotem, bransoleta była skórzana, raczej do wymiany. Na tarczy napis: 17 Jewels/(17 kamieni) i Ruhla. Maleńki, delikatny i piękny.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Zegarek mechaniczny damski maleńki. Zegarek jest używany. Sprawny technicznie. Podwójnie złocony (20 mikronów), bransoleta była skórzana, do wymiany. Na tarczy napis: 17 Jewels/(17 kamieni). Maleńki, delikatny i piękny.
Dostępność: Przedmiot dostępny
Zegarek mechaniczny damski PREDIAL. Zegarek jest używany. Sprawny technicznie. Od tyłu cyfry 835 próba srebra. Taka sama na zapięciu bransolety. Bransoletka ozdobiona czarnymi kamykami, chyba onyksami. Jedne kamyk zastąpiony innym materiałem. Pokazane na zbliżeniu. bransoletą w tym samym kolorze z czarnymi kamyczkami. Na tarczy cyfry godzin rzymskie, napis: Predial.
Dostępność: Przedmiot dostępny