

Szanowni miłośnicy ładnych przedmiotów!
W Wielkanocny Poniedziałek dochowujemy poniedziałkowej tradycji prezentowania Nowości!
Dziś klasyka - piękna porcelana, kolorowe szkło, srebrne błyskotki, bieluteńkie koronki, nieoczywiste sztućce oraz niespodzianki w dziale "różności".
- Porcelana,
- Szkło,
- Biżuteria,
- Tkaniny,
- Sztućce,
- Ceramika,
- Inne skarby.
Zachęcam do zapoznania się z ofertami, które włączone zostaną punktualnie o 21:00. Wszystkie "Nowości" można przejrzeć w zakładce o tym samym tytule:
Szanowni miłośnicy ładnych przedmiotów!
Naładowani pozytywnie po wczorajszym spotkaniu z Państwem w ramach w pszczyńskiego jarmarku staroci zapraszamy do zapoznania się z Nowościami w naszej ofercie!
Dziś będzie wyjątkowo obficie. Wśród aż 160 nowych ofert pojawiły się:
- Szkło;
- Biżuteria;
- Sztućce;
- Zabawki (modele aut, lale)
- Różności przeróżne! (Ceramika, platery, obrazki, lampki i inne...)
Zachęcam do zapoznania się z ofertami, które włączone zostaną punktualnie o 21:00. Wszystkie "Nowości" można przejrzeć w zakładce o tym samym tytule:
Szanowni miłośnicy ładnych przedmiotów!
Zapraszam na przedświąteczne wydanie Nowości. Dziś jest odpowiedni moment na zaopatrzenie się w stylowe wielkanocne dekoracje. W związku z tym nowości zdominują króliczki, kaczuszki, kurki i jajeczka.
W innych kategoriach też parę ciekawych rzeczy!
Uzupełniliśmy następujące kategorie:
- Porcelana,
- Szkło,
- Biżuteria,
- Sztućce,
- Inne perełki,
Zachęcam do zapoznania się z ofertami, które włączone zostaną punktualnie o 21:00. Wszystkie "Nowości" można przejrzeć w zakładce o tym samym tytule:
Szanowni miłośnicy ładnych przedmiotów!
Cieszę się ogromnie, że w tym tygodniu, bez przeszkód, prezentujemy nasze najnowsze oferty. Zachęcam do zapoznania się z propozycjami w poszczególnych kategoriach:
- Tkaniny,
- Biżuteria,
Zachęcam do zapoznania się z ofertami, które włączone zostaną punktualnie o 21:00. Wszystkie "Nowości" można przejrzeć w zakładce o tym samym tytule:
Drodzy Państwo!
Dziękuję wszystkim za wyjątkowe zaangażowanie w naszej świąteczno-noworocznej zabawie!
Pragnę pogratulować uczestnikom konkursu. To była edycja z wyjątkowymi kompozycjami. Każda w inny sposób zaprezentowała niesamowity nastrój, które tworzą stare przedmioty podczas przygotowywania świąteczne dekoracje. Bardzo miło jest zobaczyć, że wśród tych ozdób są także te, które pochodzą z naszej galerii!
Dziękujemy naszym klientom (oraz ich bliskim) za zaangażowanie przy wyborze najciekawszych kompozycji.
Głosowanie było niezwykle wyrównane - na podium i wokół niego jest niezwykle ciasno, ale udało się wskazać zwycięzcę...
Reszta artykułu po rozwinięciu -> IX Konkurs Świąteczny Retro-Bibelota
Szanowni Państwo!
Jest mi niezwykle miło zaprezentować Państwu wspaniałe prace, które przygotowali nasi klienci w ramach IX Konkursu Świątecznego Retro-Bibelota. Wasze prace wprawiły nas w zachwyt! Jesteśmy wdzięczni, że postanowili Państwo przyłączyć się do naszej zabawy.
Zabawa wkracza w następny etap. Przed nami niezwykle trudne zadanie wyboru 3 najciekawszych prac.
Reszta artykułu po rozwinięciu -> IX Konkurs Świąteczny Retro-Bibelota
Zapraszam serdecznie do przejrzenia zdjęć zgłoszonych do VIII Konkursu Świątecznego Retro-Bibelota.
W tym roku zgłosily się 3 osoby, ale zdjęcia wynagrodzą nam niższą frekwencję. Bardzo Paniom Ani i Magdzie oraz Panu Kamilowi dziękuję, że podzieli się z nami swoimi świątecznymi ozdobami. Wiemy że każdy z uczestnikow otrzyma bon do wykorzystania w naszej galerii, ale od Państwa głosów zależy do kogo powędruje 50, 100 i 150 zł. Proszę umieszczać komentarze tutaj, na naszym facebooku i instagramie. Głosować można do niedzieli, a w Nowy Rok ogłosimy zwycięzcę.
Prace Pani Beaty, Izabeli i Kamili
Szanowni Państwo!
Z dumą i radością przedstawiam przepiękne prace uczestników VI Konkursu Świątecznego Retro-Bibelota.
Mam zaszczyt przedstawić prace zgłoszone do Piąteko Konkursu Świątecznego organizowanego przez sklep Retro-bibelot.
Przedstawiamy wyniki świątecznego konkursu...
Mam zaszczyt przedstawić prace zgłoszone do Czwartego Konkursu Świątecznego organizowanego przez sklep Retro-bibelot.
Dziękuję za zaangażowanie w III Konkurs Świąteczny w sklepie Retro-bibelot! Miło mi, że znowu udało nam się zaangażować wiele osób do naszej zabawy.
Serdecznie Państwa zachęcam do zapoznania się ze zdjęciami, a w komentarzu można zapisać listę trzech uczestników, których prace szczególnie się Państwu spodobały.
Pan Mariusz po zakupieniu w naszym sklepie stareńkiej postanowił się podzielić swoim zachwytem nad nowo nabytym przedmiotem.
Pani Małgorzata jest kolejną osobą, która zechciała się podzielić zdjęciami swojej kolekcji. Jej kolekcja jest o tyle wyjątkowa, że jest już w rodzinie od kilkudziesięciu lat, ale Pani Małgorzata co jakiś czas decyduje się na jej powiększenie. Pani Małgorzata jest jedną z tych osób, która niezwykłym polskim szkłem zachwyca się od dawien dawna. Udało jej się zgromadzić kilka na prawdę unikatowych eksponatów, których zdjęciami obiecała się po trochu dzielić.
Nasz poprzedni artykuł dotyczący relacji z wizyty na wystawie ząbkowickich wazonów spotkał się z bardzo pozytywną reakcją. Najpozytywniej zareagowała Pani Elżbieta, która postanowiła się się podzielić swoją kolekcją wazonów z dąbrowskiej huty. Kolekcja jest o tyle specyficzna i ciekawa, że dotyczy jednego modelu, ale każdy z egzemplarzy cechuje się inną barwą lub wielkością.
W ubiegłą niedzielę mieliśmy przyjemność brać udział w niezwykłym wydarzeniu. W warszawskim Centrum Kreatywności nasza przyjaciółka Weronika Sołtysiak zaprezentowała swoją kolekcję szkieł pochodzących z Huty "Ząbkowice".
W okolicach Świąt Wielkanocnych wybraliśmy się do Belgii, gdzie zwiedziliśmy kilka fantastycznych giełd staroci, co zaowocowało wspomnieniami, wrażeniami oraz przedmiotami, które powoli będą trafiały do naszego sklepu. Najbardziej podobało nam się na 3 targach staroci, z których przedstawię króciutką relację wraz ze zdjęciami.
Na początek zapraszam do niewielkiej walońskiej miejscowości Ciney, leżącej w centrum francuskojęzycznej części Belgii. Trzy razy do roku odbywa się tutaj jedna z najbardziej znanych giełd staroci w Europie, którą wreszcie udało nam się odwiedzić. Tragi odbywają się na terenie lokalnego expo, w nowoczesnej hali wystawowej oraz na parkingach wokół niej. Prezentuje się na niej około 500-700 wystawców, to dużo, ale nie jest to wynik oszałamiający. Ta giełda słynie raczej z jakości prezentowanych towarów, nie z ich ilości.
W zimny niedzielny ranek zebrała się w Dąbrowie Górniczej garstka miłośników szkła z Ząbkowic, którzy zorganizowali wystawę. Zaprosili nas do udziału w imprezie. Wrażenia fantastyczne.
W zeszły weekend mieliśmy przyjemność pobyć w Budapeszcie. W związku z tym, że nasza rodzina zwiedzanie pojmuje w nieco inny sposób, niż zwyczajna część ludzkości, to nasza relacja z podróży też będzie specyficzna. Skupimy się na pokazaniu najbardziej znanego budapeszteńskiego targu staroci - "Ecseri", na którym oddaliśmy się poszukiwaniu skarbów.
Już po raz drugi zorganizowaliśmy konkurs świąteczny. Poprosiliśmy Państwa, aby przesłać nam zdjęcia zakupionych u nas bibelotów biorących udział w świątecznym wystroju.
Zapraszamy na krótką wizytę w naszym domu. Chcieliśmy Wam pokazać kilka szklanych skarbów, które tam chowamy.
Cieszymy się, że Pan Mariusz podzielił się z nami swoimi niebanalnymi spostrzeżeniami na temat nowo zakupionej filiżanki. Porcelany niezwykłej, Rosenthalowskiej, szlachetnej i pałacowej. Zapraszam na błogą chwilę bez zmartwień w towarzystwie Pana Mariusza i naszym.
W minioną sobotę mieliśmy okazję podziwiać specjalną wystawę w świętochłowickim Muzeum Powstań Śląskich w ramach Śląskiej Nocy Muzeów. Tym razem ekspozycja nie dotyczyła tragicznego dla Ślązaków wydarzenia, wręcz przeciwnie, dotyczyła naszej największej dumy - pięknej porcelany. Okazuje się, że muzeum dysponuję bardzo ciekawymi zbiorami białego złota. Szczególnie interesująca jest kolekcja Porcelany z Rudy Śląskiej Bykowiny - Huty Franciszki. Wśród eksponatów, które Wam pokażę, pojawi się jeden, który znają Państwo z naszej oferty - złoty serwis dla lalek.
Różowe szkiełka są oczkiem w głowie nie jednego klienta Retro-bibelotu. Tym przyjemnym uzależnieniem udało nam się zarazić także Panią Bożenę z Warszawy. Swoimi najcenniejszymi, niekoniecznie materialnie, zdobyczami postanowiła się z nami podzielić w formie krótkiego, lecz bardzo sympatycznego felietoniku.
Czułość – bywa jak pełny wojen krzyk,
I jak szemrzących źródeł prąd,
I jako wtór pogrzebny...
*
I jak plecionka długa z włosów blond,
Na której wdowiec nosić zwykł
Zegarek srebrny – – –
[Cyprian Kamil Norwid]
Za naszym pośrednictwem Pan Mariusz trafił w posiadanie stareńkiej, biedermeierowskiej okolicznościowej filiżanki, której historię postanowił skrupulatnie zbadać. Postanowił również, że podzieli się z nami swoim odkryciem.
Nasz blog został odwiedzony przez znakomitych gości. Swoją notkę, historię swojej pasji, postanowili pozostawić Państwo Irena i Roman Gatys. Autorzy "Encyklopedii Porcelany Śląskiej" i innych pozycji traktujących o śląskim białym złocie. Ludzie ogromnej wiedzy, ale też pasji, którą współdzielą razem z Państwem.
Nieocenioną zaletą naszej pracy są tak zwane "misje poboczne", czyli wszystko to, czego dowiadujemy się opisując nowe przedmioty. Ostatnio mieliśmy przyjemność zaprezentować obrazek zatytułowany "Kapitan z Köpenick", o to jaką historię odkryliśmy tym razem...
Kilka słów o swoich ulubionych szkatułkach postanowiła nam przesłać Pani Bożena z Warszawy, właścicielka wesołej gromadki puzderek i bombonier. Szczególnie okazale prezentują się zgromadzone dzięki nam czeskie puzderka z wytwórni Curta Schlevogta.
Po ostatniej wizycie w holenderskim Delft w Muzeum Porcelany Królewskiej, które wszystkim gorąco polecam, muszę podzielić się moimi przemyśleniami. Porcelana i fajans w niebieskie wzory wydaje się ponadczasowy. Ręczna malatura przedstawiająca różnorodne desenie - czy to „holenderskie wiatraki”, czy ornament zwany cebulowym, a także tak zwany China oraz Indisch Blau zawsze przyciągają oko i wzbudzają zachwyt kolekcjonerów. A co z naszym Włocławkiem, kołem, czy Bolesławcem?
Winogrona w tradycji żydowskiej są symbolem gościnności, więc ja też serdecznie Państwa zapraszam i ugoszczę pośród mojej winogronowej kolekcji. Porcelana zdobiona motywem kiści winogron jest dla mnie najpiękniejsza. Zbierana latami rozrosła się tak, że nie może być już w całości eksponowana. Najcenniejsze egzemplarze mieszkają w serwantce i cieszą moje oko. Dzisiaj postanowiliśmy podzielić się nimi z Państwem.
Zdjęcia swojej pięknej kolekcji przesłał nam Miłośnik Staroci z zachodniej Polski. Poświęca wiele czasu i atencji na wyszukiwanie i dobieranie wysokiej jakości markowej porcelany w świetnym stanie. Sam jednak przez skromność nie był pewny, czy może zabrać głos w dyskusji. Zdjęcia za zgodą Miłośnika publikujemy. Porcelana zachwycająca, wzbudza zazdrość (w przypadku kolekcjonerów to zupełnie pozytywna cecha), inspiruje i cieszy oko. Serce moje rośnie jak widzę wśród tych przedmiotów cacuszka, które pochodzą od nas. Osobisty sentyment mam do wazy Thomasa i do pewnego rarytasiku - bomboniery śląskiej z Wałbrzycha (KPM Walenburg). Wiem, że to jeno fragment kolekcji, ale nie jedno muzeum mogło by pozazdrościć. Mnie ujęła witrynka z secesją, a Państwu co się spodobało?
Dzisiejszy tekst poświęcony jest drobniutkiemu skarbowi, który jest w posiadaniu Pana Mariusza. Skarbem jest filiżaneczka kryjąca w sobie historie nieodgadnione...
W związku z tym, że powoli kończy się listopad, a zbliża szalony grudzień, nieoceniona Pani Bożena przygotowała artykuł, który pozwoli Państwu spojrzeć na produkty oferowane na stronie w kontekście prezentu dla swoich bliskich. Mogą to być podarunki świąteczne, ale nie tylko, bo przecież okazja by obdarować bliskiego czymś wyjątkowym zawsze się znajdzie. Zapraszam do lektury!
Myślę, że każdy z nas - amatorów pięknych przedmiotów, ma w swoich zbiorach eksponaty o historii intrygującej, tajemniczej. Są z nami, zdobią i służą, lecz na dobrą sprawę nie wiemy skąd się wzięły. Jaką drogę musiały przejść, aby być teraz w naszym posiadaniu? W czyich rękach były wcześniej? O swojej zagadce opowiada Pan Mariusz, który dokonał niezwykłego odkrycia historycznego... w bloku na Ursynowie.
Każdy z nas, kolekcjonerów ma swoje ulubione motywy. Niedawno pisaliśmy o niebieskich, holenderskich kwiatach i wiatrakach, które zdobią naszą kuchnię. Wcześniej zaczęliśmy pisanie tego dzienniczka od winogron. Dzisiaj Pani Bożena dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat śląskiej porcelany zdobionej różami. W sposób niezwykle błyskotliwy!
Pierwszą osobą, która zdecydowała się na publikacje artykułu na Mojej Witrynce jest Pani Bożena z Warszawy. Choć sama nie uważa się za kolekcjonerkę, chyba poprzez swoją skromność, to jest gorącą miłośniczą rzeczy pięknych i wyjątkowych. W swoim artykule dotyka tematów bliskich dla każdego z Państwa - kolekcjonerstwa, zbieractwa i szacunku dla przedmiotów z duszą.
Dzisiejszy krótki felieton napewno będzie przez Państwa przyjęty ze zrozumieniem. Pani Bożena bardzo trafnie znalazła coś, co sprawia, że bibeloty tak bardzo nas kuszą. Dziś Zastanowimy się nad magicznym urokiem starych pater, które teraz cieszą oczy odwiedzających dom Pani Bożeny. Mam nadzieję, że Państwo również nabiorą pewności siebie i wezmą udział w dyskusji. Zapraszam do komentowania wpisu, ale też zachęcam gorąco do przygotowania własnych kilku zdjęć i krótkiego opisu Państwa skarbów.
Dobry wieczór!
Tydzień temu wróciliśmy z trasy. Szukaliśmy staroci, gdzie tylko się dało!
Natrafiliśmy na miejsce wyjątkowe i postanowiliśmy, że podzielimy się wrażeniami i kilkoma zdjęciami!
Dzisiaj parę słów o fascynującej czeskiej sztucznej biżuterii…
Nowoczesny szklany wazon w obudowie z nieprzezroczystego szkła. Wazon powstał w latach 60-tych lub wczesnych 70-tych. Wazon ma cylindryczny korpus z charakterystycznym obrączkowanym kształtem. Prezentowany wazon na zewnątrz ma kolor wiosennej zieleni, wewnątrz mleczno-biały. Eleganckie modernistyczne kształty, czyste formy i prostą, subtelną elegancję.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Ładny, bursztynowy wazon. Pierwowzór pochodzi z czeskiej fabryki szkła Heřmanova huť z lat 30-tych XX wieku, która została założona przez Karola Stölzle. Potem był produkowany w czeskich Rosicach, ale i w Belgii w Val Saint Lambert. Taki sam model produkowany był prze obie huty. Szkło prasowane w miodowym kolorze. Dolna część tłoczona w jodełkę. Góra wykończona zębami. Spód podszlifowany. Prosta forma tuby.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Piękny, łososiowo-różowy wazon w kwiatki i poziomki. Wykonany ze szkła prasowanego przez hutę szkła Ząbkowice, model Strawberry projekt Pani Eryki Trzewik-Drost z 1984 roku. Wazon ma bardzo ładny kształt, przypominający kielich na stopie. Cała powierzchnia zdobiona tłoczeniami w kwiaty, poziomki (truskawki?) i liście.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Śliczny, kryształowy wazon ręcznie szlifowany. Pochodzi z najprawdopodobniej z huty szkła Hortensja. Design z lat 60/70-tych XX wieku. Ciekawa forma walca delikatnie rozchylająca się ku górze i niebanalny szlif w palmetki i wklęsłe oliwki. Od spodu rozeta.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Dmuchany ręcznie szklany wazon autorstwa Bohuslava Beránka dla Škrdlovice, Czechosłowacja. Ten oszałamiający duży wazon o organicznym kształcie ma solidny, dmuchany ręcznie kryształ w kobaltowo-ametystowych odcieniach. Jego cechy są typowe dla produkcji huty Škrdlovice z lat 50-tych XX wieku — czasów, gdy czescy artyści szkła naprawdę przesuwali granice wzornictwa szkła zza żelaznej kurtyny. Ten model „5143” został zaprojektowany przez Bohuslava Beránka (1901-1986) i wyprodukowany w 1951 roku. Czeskie szkło rzadko było sygnowane w czasach komunistycznych, ponieważ ideologia nie wierzyła w eksponowanie jednostki. Dotyczyło to huty szkła Škrdlovice, która została znacjonalizowana w 1948 roku (formalnie znanej jako Beránek).
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Bardzo ładny dzbanek na napoje lub wazon z uchem. Pochodzi z HSA „Staszic” (filia HSG „Ząbkowice” z Dąbrowy Górniczej). Autorem projektu jest najprawdopodobniej Pan Ludwik Fiedorowicz. Klasyczna, ale piękna forma z brzuchatą dolną partią i wyraźnie zarysowaną wlewką. Ciekawe, śliczne wybarwienie szkła w rubinowym, intensywnym odcieniu. Ucho w tym samym kolorze.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Bardzo elegancka patera na nodze ze szkła w kolorze niebieskim. Pochodzi z polskiej huty szkła z Ząbkowic numer katalogowy, to 2239. Bardzo ładnie zdobiona tłoczeniami od strony zewnętrznej dekoracyjnymi girlandami w stylu secesyjnym. Rant lekko falowany.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Śliczna, duża, kobaltowa patera na nodze z huty szkła Ząbkowice. Inspirowana stylem secesyjnym, wzorowany na starszych fasonach tej huty. Model Kaszmir zaprojektowany przez Pana Jana Sylwestra Drosta. Element serii naczyń z 1977 roku. Szkło prasowane, barwione w masie na kolor kobaltowy. Ma prosty kształt, z lekko uniesionym kołnierzem ku górze. Talerz osadzony na krótkiej, ozdobnej nodze. Stopa kolista. Cała powierzchnia pokryta drobniutkimi guziczkami, które układają się w plątaninę kwiatuszków, listeczków i gałązek.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Pięć, dużych, ametystowych kielichów. Pochodzą z huty szkła Ząbkowice. Szkło prasowane, barwione w masie na fioletowy kolor. Wykonane według projektu Jana Sylwestra Drosta. Inspirowane stylem secesyjnym. Czaszę zdobią medaliony z tworzą kobiety, a wokół wijące się gałązki. Dekoracje przywodzą na myśl dzieła Alfonsa Muchy. Tłoczenia bardzo bogate, również stopa i nóżka są nimi pokryte. Szkoda, że moje zdjęcia nie oddają urody tego przedmiotu.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Stare puzderko z Bohemii. Pochodzi z Desny, Curt Schlevgot, lata 30-te XX wieku. Zachowane w stylu Art-Deco. Wykonane ze szkła w ślicznym kolorze imitującym lapis. Dekorowane tłoczeniami w owocowy szlaczek. Motyw owocowy powtórzony też na pokrywce. Pierwotnie służyło jako pojemnik na puder. Świetny pojemnik na damskie skarby!
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Śliczniutka, stara owalna serweta. Kolor złamanej bieli, nitka bawełniana, piękny i poszukiwany wzór "Motylki". ślicznie wygląda.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
65,00 zł
Śliczna, prostokątna serweta lub obrus z koroneczki filetowej. Wyjątkowy gałganek w odcieniu złamanej bieli. Na ręcznie wiązanej siateczce, naniesiony ręczny haft w kwiaty z wypukłymi elementami.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Okrągły, elegancki, beżowy obrus w rozety. Wykonany w całości na szydełku z bawełnianych nici w kolorze ładnego beżu. Raczej delikatnych. Całość dekorowana wzorem w tradycyjne rozety. Z ładnie wykończoną krawędzią.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Okrągły, prosty obrus z ażurkami w odcieniu beżowym. Wykonany w całości na szydełku z bawełnianych nici w kolorze kremowym, mięsistych. Cała w większe i mniejsze ażury.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Okrągły, prosty obrus z ażurkami w odcieniu kremowym. Wykonany w całości na szydełku z bawełnianych nici w kolorze kremowym, mięsistych. Cała w większe i mniejsze ażury.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Okrągły, elegancki obrus w rozety w odcieniu bieli. Wykonany w całości na szydełku z bawełnianych nici w kolorze białym. Raczej mięsistych. Całość dekorowana wzorem z dużą rozetą, gwiazdą na środku i gałązkami z listeczkami. Z ładnie wykończoną krawędzią.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Tradycyjny, elegancki obrus w rozetki w odcieniu bieli. Wykonany w całości ręcznie z bawełnianych, delikatniejszych nici w odcieniu białym. Wzór w klasyczne rozetki ujęty w proste ramki. Rant wykończony falowany.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Piękna zazdrostka, lambrekin w wijące się kwiaty. Wykonana na szydełku z dość mięsistych, bawełnianych nici w odcieniu złamanej bieli. Wykończona zębami. Duży, wyrazisty wzór w kwiaty. Przy górnej krawędzi dodatkowo dorobiona suto marszczona krawędź z otworkami umożliwiającymi zawieszenie na drążku.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
75,00 zł
Małe firaneczki lub zazdrostki. Wykonane na szydełku z dość mięsistych, bawełnianych nici w odcieniu złamanej bieli. Wykończone zębami. Duży, wyrazisty wzór w kwiaty. Przy górnej krawędzi dodatkowo dorobiona suto marszczona krawędź z otworkami umożliwiającymi zawieszenie na drążku.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
65,00 zł
Górka do okna, lambrekin ładnie wykrojony. Przywodzi na myśl stare, kuchenne, wyszywane makatki. Wykonany z bawełnianej tkaniny (kolor lekko złamany użytkowaniem), na nim naniesione krzyżykowe hafty maszynowe w kolorze beżowym. Na środku haftowane bukiety kwiatów. Dół obszyty szarą koroneczką pasmanteryjną. U góry tunelik umożliwiający zawieszenie na drążku. Śliczny, nostalgiczny gałganek!
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Owalna, stara serweta środka serweta, bieżnik. Na płótnie bardzo ładne kwiatowe hafty maszynowe i ażurki. Niteczka dość delikatna, kolor biały. Śliczna i stara. Tkanina biała.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Cudowny, kwadratowy, koronkowy obrus lub serweta środka serweta - koronka brukselska i płócienne wstawki. Na płótnie bardzo ładne kwiatowe hafty. Na płótnie drobne, różowe kwiatuszki. Niteczka dość delikatna, kolor biały. Śliczna i stara. Tkanina biała.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Przepiękny, kremowy bieżnik z cudownymi i haftami. Tkanina kremowa, bawełniana, dość delikatna. Zdobiony wieloma metodami: jest tu i haft toledo i haft wypukły a nawet drobne frywolitkowo-igłowe elementy. Cała masa ciężkiej roboty. Dekoracje są o parę tonów ciemniejsze niż tkanina. Idealne towarzystwo dla antyków!
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Stary, ręcznie wykonany obrus w ciekawy wzór w małe, ale wyraziste rozetki lub kwiatuszki. W całości wykonany na szydełku z bawełnianych nici raczej mięsistej w odcieniu bieli. Całość składa się z całej masy rozetek połączonych w całość. Łączenia tworzą spore ażurki ujęte w ramki, rant falowany wykończony muszelkami.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Uroczy, szydełkowy obrus. Wykonany w całości ręcznie na szydełku z raczej mięsistych, bawełnianych nici w odcieniu złamanej bieli minimalnie muśniętej różem. Wzór prosty i niezobowiązujący.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Uroczy, szydełkowy obrus. Wykonany w całości ręcznie na szydełku z raczej mięsistych, bawełnianych nici w odcieniu złamanej bieli lub jasnego kremu. Wzór prosty i niezobowiązujący.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Uroczy, szydełkowy, mniejszy obrus. Wykonany w całości ręcznie na szydełku z raczej mięsistych, bawełnianych nici. W odcieniu złamanej bieli lub jasnego kremu. Wzór w formie dużej rozety z falowaną krawędzią.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Biały obrus z wstawkami z koroneczki igłowej. Rzadko spotykane połączenie. Wykonany z białego płótna z ręcznie haftowanymi wzorkami. Płócienne kwadraciki ułożone naprzemiennie ze wstawkami z koronki igłowej. Taka sama robótka na krawędziach. Dopełnieniem całości są małe, delikatne hafciki na tkaninie.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
85,00 zł
Bardzo ładny, sielski, lniany obrus. Wykonany z lnu w naturalnym kolorze. Z barwnym nadrukiem maki i chabry. Piękny, klimatyczny gałganek.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Piękny obrus dekorowany różnymi metodami. Wykonany z bawełny w kolorze kremu. W tkaninę wkomponowane szydełkowe wstawki. Pomiędzy koronkami delikatny hafciki i mereżki oraz haft typu Toledo. Dekoracje o ton ciemniejsze niż materiał. Kompozycja bardzo dekoracyjna, przemyślana, starannie wykonana.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet