Artykuły
II Konkurs Wielkanocny - zgłoszone prace i głosowanie.

Szanowni Państwo!


Poniżej przedstawione są prace biorące udział w II Konkursie Wielkanocnym. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękuję za przesłanie zdjęć i życzę powodzenia w konkursie. Głosujących zapraszam do wskazania prac, które uznają Państwo za najciekawsze.

Miasto Szkła

W tym tygodniu chciałbym zwrócić Państwa uwagę na historię i produkty huty szkła, która jest w naszej powszechnej świadomości. Krośnieńskie Huty Szkła były jednymi z największych w kraju w obu złotych okresach polskiego szklarstwa...

Kategorie blog
Chmura tagów
Nasza kolekcja winogronowej porcelany 8
Nasza kolekcja winogronowej porcelany

Winogrona w tradycji żydowskiej są symbolem gościnności, więc ja też serdecznie Państwa zapraszam i ugoszczę pośród mojej winogronowej kolekcji. Porcelana zdobiona motywem kiści winogron jest dla mnie najpiękniejsza. Zbierana latami rozrosła się tak, że  nie może być już w całości eksponowana. Najcenniejsze egzemplarze mieszkają w serwantce i cieszą moje oko.  Dzisiaj postanowiliśmy podzielić się nimi z Państwem.Dumni jesteśmy z kompletnego serwisu Rosenthala, model Donatello z 1910 roku. Projektantami tego modelu byli Philipp Rosenthal i Hans-Günther Reinstein. Wszystkie elementy dekorowane kalkomanią z kiściami niebieskich winogron. Tuż nad nim dumnie chwali się swoimi ręcznie malowanymi winogronami  w fioletowo-grantowym kolorze stary, secesyjny serwis z Altrohlau (Stará Role, Czechosłowacja) z wytwórni  Moritza Zdekauera z ok. 1909 roku. Serwis niestety nie jest kompletny. Na ich tle chyba najładniej prezentuje się „zbieranina”, bo różne modele z wytwtwórni Rosenthala, ale z tą samą dekoracją autorstwa Periera; na kobalcie cudowne kiście winogronowe  w zielonym kolorze.Mam nadzieję, że Państwu przypadły do gustu moje „perełki” i będą Państwo ciekawi innych okazów moich zbiorów. Jeśli tak proszę o komentarz i zachęcam do uczestnictwa w zabawie.

Komentarze do wpisu (8)

6 lipca 2015

Jestem pod wrażeniem! Piękny zbiór i gratuluję serdecznie! Sama zaczęłam zbierać porcelanę niedawno i pierwsze okazy pochodzą właśnie ze sklepu Retro Bibelot. Może kiedyś i ja się pochwalę?

8 lipca 2015

Wspaniała kolekcja i wspaniały pomysł dzielenia się swoimi skarbami z innymi kolekcjonerami,ale najbardziej ujęło mnie zaproszenie i udostępnienie bloga innym zbieraczom. Takiego miejsca i takiej idei bardzo brakowało. Jako klientka Retro-Bibelota wielokrotnie doznałam wielkiej życzliwości ze strony p.Smolenia,więc z radością obserwuję rozwój firmy.

11 lipca 2015

Przecudnej urody zbiory!!!!! Wspaniały pomysł z blogiem i możliwością pochwalenia się swoimi zbiorami!! Jestem pod ogromnym wrażeniem:)) Gratuluję pomysłu!!!

2 sierpnia 2015

Zazdroszczę Pani że umiała się Pani oprzeć pokusie i ,,zbierać tylko porcelanę z winogronami;ja tego nie potrafię i mam ,trochę; porcelany z Rosenthal ale prawie wszystkie serwisy niekompletne..Piękna Witrynka,gratuluję i pozdrawiam

29 sierpnia 2015

Jestem pod ogromnym wrażeniem wrażliwości i pięknego stylu, w jakim wyraża Pani swoją miłość do "pamiątek z duszą". Rozumiem tę "słabość", ponieważ od wielu lat jestem w "szponach nałogu" :-). Od dłuższego czasu śledzę stronę Retro Bibelot i zgadzam się z przedmówcami - szacunek dla Państwa za kulturę, ogromną znajomość tematu i pasję. Pozdrawiam wszystkich miłośników pamiątek z "duszą ", zaś Pani Bożenie życzę dalszych udanych "polowań"

28 listopada 2018

Jestem pod wrażeniem, przepiekna kolekcja, cieszę się że mogłam ją obejrzeć i się zachwycać, wielkie gratulacje.

28 listopada 2018

Jestem pod wrażeniem, przepiekna kolekcja, cieszę się że mogłam ją obejrzeć i się zachwycać, wielkie gratulacje.

26 grudnia 2018

Przepiękna winogronowa kolekcja, szczególnie urzekła mnie porcelana na kobaltowym tle, taka malarska i soczysta :) a w ogóle, to próbując dzisiaj rozszyfrować kilka moich szkieł trafiłam na Państwa stronę i jestem zauroczona. Siedzę już kilka godzin i oczy sztywne, ale trudno się oderwać :)

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl