



Producent
-
Altrohlau / Stara Role (4)
-
Brockwitz (3)
-
C.T. Altwasser (Carl Tielsch) (7)
-
Chřibská (1)
-
Ćmielów (4)
-
Ditmar-Urbach AG (1)
-
Dubí (Eichwald) (1)
-
Egermann (1)
-
Epiag (2)
-
F.S. Prokuplje (1)
-
Fraget (1)
-
Fürstenberg (5)
-
Goebel (3)
-
Gräfenthal (2)
-
H&G heinrich (1)
-
Hefra (1)
-
Hermanova Hut (1)
-
Höchst (1)
-
Hortensja (3)
-
Huta Franciszka / Franzhütte (1)
-
Hutschenreuther (3)
-
Jezela (1)
-
Jlmenau (5)
-
Kahla (1)
-
Kaiser (3)
-
Kamenický Šenov (4)
-
Koenigszelt / Jaworzyna Śląska (2)
-
Kopenhaga (10)
-
KPM Krister / Krzysztof (3)
-
Krautheim (1)
-
Kronach (1)
-
Lilienporzellan (6)
-
Limoges (3)
-
Lindner (1)
-
Lippelsdorf (2)
-
Loučky (Grünlas) (3)
-
Łomonosow / Ломоносов (4)
-
Mäntsälän Lasisepät (1)
-
Meißen (Miśnia) (1)
-
Mirostowice (2)
-
Moravské sklárny Karolinka (1)
-
Niemen (1)
-
Nová Role / Neurohlau (1)
-
Nymphenburg (1)
-
Oberkotzau (2)
-
Oscar Schlegelmilch (2)
-
Parowa Silesia (2)
-
Pirkenhammer (6)
-
Portieux (1)
-
Rosenthal (19)
-
Rosice (1)
-
Rudolfova Hut (3)
-
Schlevogt (3)
-
Schumann (5)
-
Sorau / Żary (13)
-
STEATYT Katowice (1)
-
Stružna (2)
-
Sudety (1)
-
Szczawienko (Niedersalzbrunn) Herman Ohme (1)
-
Tarnowiec (1)
-
Tettau (1)
-
Thomas Rosenthal (1)
-
Thun (2)
-
Tirschenreuth (3)
-
Ullersricht (1)
-
Unterweißbach (3)
-
Volkstedt (4)
-
Waldershof (1)
-
Walther (1)
-
Weimar (2)
-
Wellner (1)
-
Winterling (1)
-
WMF / Württembergische Metallwarenfabrik (1)
-
Wołyń Połonne (1)
-
Wunsiedel (1)
-
Ząbkowice (32)
-
Železný Brod (1)
Cena
-
od
do
ZĄBKOWICE J.S. DROST KASZMIR KOBALTOWA DUŻA PATERA NA NODZE TORTOWNICA

Śliczna, duża patera na nodze, tortownica z huty szkła Ząbkowice. Inspirowana stylem secesyjnym, wzorowany na starszych fasonach tej huty. Model Kaszmir zaprojektowany przez Pana Jana Sylwestra Drosta. Element serii naczyń z 1977 roku. Szkło prasowane, barwione w masie na kolor kobaltowy. Ma prosty kształt. Talerz osadzony na krótkiej, ozdobnej nodze. Stopa kolista. Cała powierzchnia pokryta drobniutkimi guziczkami, które układają się w plątaninę kwiatuszków, listeczków i gałązek.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
CZECHY 5 KIELISZKÓW Z PANTOGRAFEM W WINOGRONA NA GRAFITOWYCH NÓŻKACH

Komplet (pięć sztuk), pięknych kieliszków do likieru. Czasze wykonane ze szkła bezbarwnego, z rytą dekoracją okalającą całą czaszę w stylu secesyjnym o motywie kiści winogron i liści winorośli. Nóżki kieliszków w grafitowym kolorze, wysokie, podstawa okrągła. Delikatne.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
HEFRA RESOVIA AŻUROWA ŁOPATKA DO CIAST

Posrebrzana łopatka do ciast, tortów firmy HEFRA RESOVIA z lat 70-tych ubiegłego wieku. Wykonana jest z mosiądzu pokrytego srebrem.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
SREBRO PRÓBA 835 ŁYŻECZKA Z RÓŻĄ LISTEK WAGA 10 G

Stara łyżeczka. Róża. Mała i zgrabna. Oryginalna, wyjątkowo piękna, stara, srebrna łyżeczka do cukierniczki. Trzonek w kształcie gałązki z listkami, zwieńczony pąkiem róży zwany Hildesheim Rose. Wewnątrz czerpaka wybita cyfra 835 z pierwszej połowy XX wieku.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
JUSTINUSWERK WIDELCZYK DO PIKLI CYTRYNKI Z RÓŻĄ POSREBRZANA

Uroczy posrebrzany widelczyk do pikli, cytrynki z różą. Oryginalny, wyjątkowo piękny, stary widelczyk dwuzębny. Trzonek w kształcie gałązki z listkami, zwieńczony kwiatem róży zwany Hildesheim Rose. Od tyłu znak wytwórcy Justinus Werk Justus Brenger &
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ANTIKO WIDELCZYK DO PIKLI CYTRYNKI Z RÓŻĄ SREBRO PRÓBY 800 WAGA 12,5 G

Uroczy widelczyk do pikli, cytrynki z różą. Oryginalny, wyjątkowo piękny, stary, srebrny widelczyk dwuzębny. Trzonek w kształcie gałązki z listkami, zwieńczony kwiatem róży zwany Hildesheim Rose. Od spodu tłoczony napis "Antiko" i cyfra 800 dla określenia próby srebra. „Antiko” to znak używany przez Kohlbecker Silberwarenfabrik, obecnie w Birkenfeld w Niemczech. Heinz Kohlbecker założył swoją firmę Kohlbecker Silberwarenfabrik w Pforzheim w 1946 roku. Nazwa „ANTIKO” jest używana od 1959 roku i powstała przez połączenie słów „ANTIque” i „KOhlbecker”.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
SREBRO PRÓBA 835 ŁYŻECZKA DO CUKRU Z RÓŻĄ LISTEK WAGA 12,3 G

Łyżeczka do cukru. Róża. Mała i zgrabna. Oryginalna, wyjątkowo piękna, stara, srebrna łyżeczka do cukierniczki. Trzonek w kształcie gałązki z listkami, zwieńczony pąkiem róży zwany Hildesheim Rose. Czerpak w kształcie Liścia. Od tyłu czerpaka wybita cyfra 835 i litery AB w kółku, które wskazują na pochodzenie z Ellmendingen koło Pforzheim z wytwórni Alberta Bodemera z pierwszej połowy XX wieku.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ŁOSOSIOWA KARAFKA NA CZARNEJ STOPIE Z CZARNYM KORKIEM

Cudowna, stara karafka na czarnej stopie w stylu Art-Deco. Oryginalna, przedwojenna karafka w kolorze łososiowym. Pochodzi z którejś z polskich hut szkła Hortensja? Z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Wykonana ze szkła barwionego w masie. Osadzona na czarnej stopce, korek również w czarnym kolorze. Zachowana w stylu Art-Deco. Formowana ręcznie ze szkła cienkiego, optycznego o wspaniałym kształcie.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
KRYSZTAŁOWY FLAKON NA PERFUMY ZAKUTY W SREBRO PRÓBY 925

Piękna, kryształowa karafka na perfumy, pachnidła. Flaszka wykonana ze szkła kryształowego. Szyjka zakuta w srebro próby 925. Obok punce napis "Industria Argentina. Ładnie dekorowana wzorem w kratę i wklęsłymi oliwkami. Korek pełny w kształcie kuli.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
PODSTAKANNIK KOSZYCZEK NA SZKLANKĘ KOSMOS SPUTNIK PLATEROWANY

Platerowany koszyczek pod szklankę. Pochodzi z Rosji. Wyprodukowany w zakładzie Kolczugina w Moskwie. Wykonany ze stopu metali metali (zwykle 75% miedzi i 25% niklu, z niewielkich uzupełnień manganu) w Rosji nazywany" Melchior", polskim odpowiednikiem byłby chyba miedzionikiel, pokryty srebrem
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
JLMENAU/ILMENAU KOBALTOWY SERWIS DO MOKKI DLA 6 OSÓB ZE ZŁOCENIAMI

Śliczny, klasyczny serwis do mokki dla 6 osób. Pochodzi z Ilmenau z Ilmenauer Porzellanfabrik Graf von Henneberg AG / VEB Porzellanwerk Graf von Henneberg. Sygnowana znakiem stosowanym od 1949 roku. Wykonana z porcelany w kolorze białym. Niemal w całości pokryta kobaltową malaturą na zewnątrz. Ze złotymi zdobieniami. Śliczna, elegancka forma wszystkich elementów. W pełni złocone uszka i sterczynki.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
FILIŻANKA MOKKA ZE SPODKIEM BORDOWE SZLACZKI ZEZŁOCENIAMI

Śliczne cacko, mała filiżanka ze spodkiem. Sygnowana napisem Import i cyfry. Wykonana z porcelany w kolorze białym. Oba elementy ozdobione szerokim, bordowym szlaczkiem ze złoceniami. Ze złotymi wykończeniami. Śliczna, klasyczna forma filiżanki z ładnym uszkiem i czaszą osadzoną na stópce.
Dostępność: Stan dostępności: 4
ROSENTHAL/PIRKENHAMMER ŚTARA ŚNIADANIÓWKA BIEL I ZŁOTE ORNAMENTY

Piękna, elegancka śniadaniówka. Talerz deserowy pochodzi z wytwórni Ph. Rosenthala z lat 20-tych XX wieku. Spodek sygnowany przez OEPIAG Österreichische Porzellan Industrie AG z Karlsbadu - Pirkenhammer znakiem stosowanym od 1873 do 1918 roku. Filiżanka bez sygnatury. Wszystkie elementy zdobione pięknymi, złotymi ornamentami w stylu secesyjnym. Wewnętrzna krawędź filiżanki i stópka grubo złocone, Uszko w pełni złocone.
Dostępność: Stan dostępności: 3
BING & GRONDAHL KOPENHAGA HARMANN FILIŻANKA ZE SPODKIEM MEWA

Piękna, elegancka filiżanka ze spodkiem. Pochodzi z Kopenhagi z wytwórni Bing & Grondahl. Sygnowana znakiem stosowanym od 1952 do 1957 roku. Fason Hartmann. Porcelana w kolorze białym z uszkiem w kształcie ryby. Na obu elementach reliefy w formie rybich łusek. Dekoracja Seagull (Mewa), której autorką jest Fanny Garde. Oba elementy pokryte błękitną, cieniowaną malaturą. Na filiżance z jednej strony mewa ze złotymi akcentami. Kontury w złoceniu.
Dostępność: Stan dostępności: 4
BING & GRONDAHL KOPENHAGA HARMANN RELIEFY KOMPLET TALERZYKÓW DESEROWYCH

Piękny, elegancki komplet talerzy deserowych. Sześć sztuk. Pochodzi z Kopenhagi z wytwórni Bing & Grondahl. Sygnowana znakiem stosowanym od 1952 do 1957 roku. Fason Hartmann. Porcelana w kolorze białym. Na kołnierzykach reliefy w formie rybich łusek. Kontury w złoceniu.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
BING & GRONDAHL KOPENHAGA HARMANN RELIEFY HERBACIANA FILIŻANKA ZE SPODKIEM

Piękna, elegancka, herbaciana filiżanka ze spodkiem. Pochodzi z Kopenhagi z wytwórni Bing & Grondahl. Sygnowana znakiem stosowanym od 1952 do 1957 roku. Fason Hartmann. Porcelana w kolorze kości słoniowej z uszkiem w kształcie ryby. Na obu elementach reliefy w formie rybich łusek. Kontury w złoceniu.
Dostępność: Stan dostępności: 5
OHME SECESJA KOMPLET TALERZYKÓW DESEROWYCH RELIEFY I ZŁOCENIA

Komplet sześciu cudownych talerzyków deserowych. Pochodzi z Dolnego Śląska z miejscowości Szczawienko (niem. Niedersalzbrunn), z Porzellanmanufaktur Hermann Ohme. Z początku XX wieku. Sygnowany znakiem stosowanym od 1900 do 1920 roku. Eleganckie talerzyki deserowe reprezentują poszukiwany przez kolekcjonerów stylowej, secesyjnej porcelany. Wykonane zostały z delikatnej, cieniutkiej porcelany pokrytej subtelnymi, kwiatowymi reliefami, w odcieniu białym. Bogate reliefy pokryte subtelnymi złoceniami. Całości dopełniają złote konturówki.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
PAROWA STARY DZBANEK NA MLEKO BIEL I ZŁOCENIA

Spory dzbanek na mleko. Pochodzi z wytwórni porcelany Karl Steinmann, Porzellanfabriken, Parowa (Tiefenfurt) Sygnowana znakiem stosowanym od 1910 do 1932 roku. Biała porcelana, żebrowana. Kontury i ucho złocone.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ROSENTHAL MONBIJOU RÓŻE ŚREDNIA MISA Śr. 16,7 cm

Spora, prosta misa z wytwórni Philippa. Rosenthala, model Monbijou. Sygnowana Classic Rose Collection, Rosenthal Group. Germany. Sygnatura z lat 70-tych XX wieku. Porcelana biała, dekorowana reliefami typowymi dla tego modelu. Na całej powierzchni rozrzucone kwiaty i pąki róż.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
MIROSTOWICE A. SADULSKI SERWIS JAŚ KOMPLETNY

Kompletny serwis „Jaś”. Wykonany według projektu Adama Sadulskiego, od 1967 roku artysta pracował jako projektant w fabryce porcelitu w Mirostowicach Dolnych koło Żar. Dzban wyprodukowany w Mirostowickich Zakładach Ceramicznych. Przeznaczony do wody, wina, kompotu. Porcelit szkliwiony. Szkliwo kryjące w odcieniach beżu, dekorowany nakrapianiem o strukturze przypominającej upstrzonych delikatnym deseniem ptasich jaj. Naczynia mają dość prostą formę.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
WINTERLING CERAMICZNY DZBANEK DO HERBATY W ŻYWEJ CZERWIENI LATA 60-TE

Śliczny, czerwony dzbanek do herbaty. Pochodzi z Bawarii z Kirchenlamitz z Porzellanfabrik Gebrüder Winterling A.G. Sygnowany znakiem stosowanym od 1950 roku. Sygnowany jak na zdjęciu. Ceramika szkliwiona o ciemnym, czerwonym kolorze o bardzo ładnej formie.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
PIĘKNY BŁĘKITNY PĘKATY WAZON RĘCZNIE FORMOWANY

Bardzo ładny, niebieski, ręcznie formowany wazon. Wyjątkowy kolor błękitny, barwiony w masie. Szkło dwuwarstwowe nie jest prześwitujące. Pękata dolna część, wąska szyjka i szlifowana górna krawędź.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
PIĘKNY RUBINOWY PĘKATY WAZON RĘCZNIE FORMOWANY

Bardzo ładny, rubinowy, ręcznie formowany wazon. Kolor rubinowo-bordowy, barwiony w masie. Szkło nie jest prześwitujące. Pękata dolna część, wąska szyjka i szlifowana górna krawędź.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
F.S. PROKUPLJE WAZON Z FALBANKĄ SZKŁO ARTYSTYCZNE WIELOBARWNE

Piękny, ręcznie formowany wazon. Wykonany najprawdopodobniej według projektu głównego projektanta huty Dragana Drobnjaka z lat 70-tych. Pochodzi z Jugosławii z lat 70-tych. F.S. Prokuplje. Fabryka szkła w Prokuplje została założona w 1962 roku na miejscu warsztatu roboczego do obróbki szkła płaskiego. Przez pewien czas pracowała wytwórnia ręcznego formowanego szkła, aby później uzyskała niezależność. W latach 90-tych zakład przeżywał trudne chwile, a w 2003 r. oficjalnie zbankrutował.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE L. FIEDOROWICZ RUBINOWY WAZON Z FALBANKĄ

Bardzo ładny, rubinowo-ognisty wazon o klasycznym kształcie. Niezwykłe wybarwienie. Pochodzi z HSA „Staszic” (filia HSG „Ząbkowice” z Dąbrowy Górniczej). Autorem projektu jest Pan Ludwik Fiedorowicz. Lata 80-te XX wieku. Tradycyjna, ale piękna forma. Zdecydowana, rzadka, cieniowana, czerwona barwa. Z efektami optycznymi. Górna krawędź wywinięta w falbankę z delikatną żółtawą smugą. Od spodu zeszlifowany ślad po przylepiaku.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
SZKLANA KULA PRZYCISK DO PAPIERU KWIATY W STYLU MURANO

Kulisty przycisk do papieru z kwiatami. Pochodzi najprawdopodobniej z Włoch. W stylu szkieł z Murano. Wykonany jest ze szkła kryształowego z zatopioną wewnątrz kompozycją kwiatową wykonaną z wielobarwnego szkła i pęcherzyków powietrza.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
C. SCHLEVOGT LATTIMO PUZDERKO Z RÓŻĄ

Piękne puzderko ze szkła typu chalcedonowego. Wykonane według projektu Curta Slevogta, Ingrid glass, Jablonec - lata 30-te XX wieku. Wykonane ze szkła prasowanego w bardzo rzadko spotykanym kolorze naturalnego koralowca, który do złudzenia przypomina koral. Ścianki kanelowane. Naczynie ma owalny kształt Na pokrywie tłoczona dekoracja przedstawiająca parę gołąbków z gałązkami w dziobkach. A może to turkawki, symbol przyjaźni?
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
NIEZWYKŁY KOSZ WAZON Z SZMARAGDOWEGO SZKŁA Z ZSRR LATA 60/70-TE

Koszyk ze szkła w szmaragdowym kolorze (miska na cukierki / wazon), ręczna robota z czasów ZSRR. Elegancki egzemplarz do kolekcji. Wygląda luksusowo i bardzo pięknie. Wyjątkowy produkt, ponieważ wykonany ręcznie. Górna krawędź wywnięta w falbankę. Na koszu z obu stron nakładka. Z żabotami na pałąku z obu stron i węzełkiem na jego szczycie. Na poszczególnych elementach wyraźnie widoczne ślady narzędzi szklarza.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
NIEZWYKŁY KOSZ WAZON Z RUBINOWEGO SZKŁA Z ZSRR LATA 60/70-TE

Koszyk ze szkła w rubinowym kolorze (miska na cukierki / wazon), ręczna robota z czasów ZSRR. Elegancki egzemplarz do kolekcji. Wygląda luksusowo i bardzo pięknie. Wyjątkowy produkt, ponieważ wykonany ręcznie. Górna krawędź wywnięta w falbankę. Na koszu z obu stron nakładka. Z żabotami na pałąku z obu stron i węzełkiem na jego szczycie. Na poszczególnych elementach wyraźnie widoczne ślady narzędzi szklarza.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
NIEZWYKŁY KOSZ WAZON Z KOBALTOWEGO SZKŁA Z ZSRR LATA 60/70-TE

Koszyk ze szkła w kobaltowym kolorze (miska na cukierki / wazon), ręczna robota z czasów ZSRR. Elegancki egzemplarz do kolekcji. Wygląda luksusowo i bardzo pięknie. Wyjątkowy produkt, ponieważ wykonany ręcznie. Górna krawędź wywnięta w falbankę. Na koszu z obu stron nakładka. Z żabotami na pałąku z obu stron i węzełkiem na jego szczycie. Na poszczególnych elementach wyraźnie widoczne ślady narzędzi szklarza.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE R. SERWICKI ŁOSOSIOWA PATERA FLORA

Patera Flora szkła prasowanego w kolorze łososiowym. Wykonana w hucie Ząbkowice w latach 70-tych według projektu Pana Ryszarda Serwickiego. Szkło prasowane w ciekawym, łososiowo-różowym odcieniu. Tłoczenia imitują ładny, duży kwiat.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
ZĄBKOWICE ŚLICZNA SZMARAGDOWA DUŻA PATERA #1211

Śliczny, duża w kolorze szmaragdowym. Pochodzi z huty szkła Ząbkowice, numer katalogowy z 1910 roku, to 1211. Szkło prasowane w odcieniu zieleni. Na dnie tłoczony pierścień gwiazdeczek, na kołnierzu szlaczki podobnych gwiazdeczek. Spód podszlifowany.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
ZĄBKOWICE E. TRZEWIK-DROST STRAWBERRY DZIELONA PATERA W TRUSKAWKI

Piękna, dzielona na trzy części, patera w kwiatki i poziomki. Wykonana ze szkła prasowanego, bezbarwnego przez hutę szkła Ząbkowice, model Strawberry, projekt Pani Eryki Trzewik-Drost z 1984 roku. Cała powierzchnia zdobiona tłoczeniami w kwiaty, poziomki (truskawki?) i liście.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE/RIIHIMAKI MISA Z DIANĄ WZÓR O INTRYGUJĄCEJ HISTORII

Niesamowita misa z Dianą. Szkło bezbarwne, na dnie piękny wytłoczony, trawiony, matowy rysunek Diany z jeleniem.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
HEŘMANOVA HUŤ V. URBAN BŁĘKITNY BARDZO RZADKI WAZON

Fantastyczny, bardzo rzadki wazon. Pochodzi z Heřmanova huť . Autorem projektu z ok. 1960 roku jest Vladislav Urban. Szkło prasowane, barwione w masie na niebieski kolor. Na planie elipsy, z prostym korpusem, udekorowanym dwoma wypustkami z obu stron w części środkowej. Podstawa szlifowana.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE ŁOSOSIOWA PATERA NA NODZE ŁAKOCIE CIASTECZKA

Bardzo ładna, zgrabna, niezbyt duża, łososiowa patera na nodze na łakocie czekoladki. Pochodzi z huty szkła z Ząbkowic. Numer katalogowy to 2364. Szkło prasowane, barwione w masie na różowy kolor. Zdobiona zgeometryzowanymi tłoczeniami z gładkim lustrem.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE L. FIEDOROWICZ DUŻY CZERWONY WAZON Z BEZBARWNYMI USZAMI AMFORA

Duży, solidny wazon z transparentnymi uszami. Pochodzi z HSA „Staszic” (filia HSG „Ząbkowice” z Dąbrowy Górniczej). Autorem projektu z 1982 roku jest Pan Ludwik Fiedorowicz. Klasyczna, ale piękna forma. Zdecydowana, czerwona barwa, W części środkowej lekko wpada w pomarańcz. Wewnątrz w mlecznej powłoce. Podstawa szlifowana.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
TARNOWIEC BARDZO DUŻY RÓŻOWY "ŚWINKOWY" WAZON Z NAKŁADKAMI SZPULA

Duży, interesujący wazon, polskie szkło artystyczne. Wazon ręcznie formowany z lat 80-tych. Autorem projektu jest najprawdopodobniej Jerzy Słuczan-Orkusz. Wykonany w Hucie szła Tarnowiec. Szkło ręcznie formowane w kolorze różowym, cieniowanym, zwanym przez kolekcjonerów świnkowym. O ciekawym kształcie ze elementem dekoracyjnym w części środkowej. Z ozdobnymi nakładkami z obu stron z bezbarwnego szkła.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE OGNISTY PUCHAREK KWIATEK CUKIERNICZKA NA NODZE

Bardzo ładny, kolorowy pucharek, cukierniczka na nodze. Pochodzi z huty szkła z Ząbkowic. Numer katalogowy z 1910 roku, to 1174. Szkło prasowane, stopa żółta, przechodząca ku górze w czerwień. Czasza tłoczona w geometryczny wzorek, łączenie nogi z czaszą tworzy coś na wzór kwiatu.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
CUDOWNY NIESPOTYKANY RÓŻOWY PUCHAREK SATYNOWY

Bardzo ładny, niespotykany, wrzosowy pucharek,cukierniczka. Piękne, prasowane szkło w kolorze fioletu. Niemal w całości na zewnątrz matowe, satynowe. Przy górnej krawędzi kwiatowy szlaczek, cała reszta tłoczona w gałązki, łodygi i liście łagodnie spływające przez cały pucharek aż do krańca stopy.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
WMF OSIOŁEK Z WOZEM KONIK FIGURALNY POJEMNIK NA SÓL POJEMNIK NA WYKAŁACZKI

Świetne naczynie, pojemniczek osiołek z wozem. Wzór, projekt pochodzi z Niemiec z WMF (Württembergische Metallwarenfabrik). Projekt z lat 30-tych XX wieku. Ze względu na dużą popularność jaką cieszyło się naczynie produkcję wznowiono w latach 50-tych i naczynia wykonywane były w trzech rozmiarach ten jest najmniejszym z nich. Szkło prasowane, transparentne. Osioł ciągnie wóz, który jest równocześnie miseczką na wykałaczki lub drobiazgi.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
ZĄBKOWICE E. TRZEWIK DROST JEŻ MORSKI PATERA NA NODZE TORTOWNICA

Duża tortownica, patera na nodze. Pochodzi z Huty Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej. Wykonana według projektu Pani Eryki Trzewik-Drost. Model zwany Jeżem Morskim. Wykonany ze szkła prasowanego, bezbarwnego, dekorowany na całej powierzchni wypukłymi guziczkami.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
SECESJA ŚLICZNA STAREŃKA MASELNICA BOGATO DEKOROWANA

Cudowne, stareńkie, rzadko spotykane szkło. Naczynie na masło. Szkło prasowane, bezbarwne. Z zachwycającymi, tłoczonymi dekoracjami w delikatny, misterny wzór. Z ornamentami stworzonymi z drobnych gwiazdeczek i wzoru diamentowego i rozet. Na dnie misterna siateczka.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
PORTIEUX SECESJA ŚWIECZNIK KOLUMNOWY ŚLICZNY

Absolutnie fantastyczny świecznik kolumnowy. Pochodzi z Francji z Portieux. Produkowany w okresie od 1894 do 1914 roku. Numer katalogowy 3350. Szkło prasowane bezbarwne. Przecudnie, bogato zdobiony roślinnymi tłoczeniami i różnego typu kanelowaniami. Wymyślny kształt.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
POSYPYWACZKA / SHAKER DO CUKRU PUDRU FRANCJA?

Stara posypywaczka do cukru pudru. Kopuła jest platerowana. Pochodzi z okresu secesyjnego. Naczynie wykonane ze szkła prasowanego, bezbarwnego z tłoczonym wzorem w gwiazdki i wachlarze. Nakrętka z metalu, platerowana.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
LATTIMO MLECZNIK DZBANUSZEK DO ŚMIETANKI WZÓR DIAMENTOWY

Bardzo ładny mlecznik, dzbanuszek do śmietanki z mlecznego szkła. Wykonany ze szkła prasowanego, barwionego w masie. Niemal cała zewnętrzna powierzchnia zdobiona wzorem diamentowym. W górnej części kanelowanie. Osadzony na stopie.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE LATTIMO PUCHAREK CUKIERNICA SECESJA #2203

Bardzo piękny, secesyjny pucharek na nodze lub cukiernica. Wykonana przez polską hutę szkła z Ząbkowic w stylu secesyjnym. Numer katalogowy z 1910 roku, to 2203. Pięknie zdobiona. Szkło prasowane, barwione w masie na mleczny kolor. Noga ładnie dekorowana, czasza tłoczona w drobniutki wzór diamencikowy i maleńkich guziczków, które układają się w wijące kwiaty.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
FINLANDIA KOBALTOWY KLOSIK CZARKA W STYLU SECESJI

Śliczny pucharek, klosik, czarka. Pochodzi z Finlandii z Nuutajärvi lasi. Wzór “Piikki”. Szkło prasowane o kobaltowej barwie. Powierzchnia czaszy dekorowana drobniutkimi guziczkami, układającymi się w piękny wzór.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
ZĄBKOWICE J. S. DROST WINOGRONA KOBALTOWA PATERA NA NODZE OWOCARKA

Cudowna, kobaltowa patera na nodze, owocarka. Pochodzi z huty szkła z Ząbkowic, wykonane według projektu Pana Jana Sylwestra Drosta. Fason o nazwie "Winogrona" z 1981 roku. Szkło prasowane, kobaltowe. Pięknie dekorowane tłoczeniami winorośli, kiści winogron i liści, oplatających całą czasze, łagodnie spływających po nodze, aż na spód i po odwróceniu, na stopie liście.
Dostępność: Przedmiot sprzedany
PIRKENHAMMER NEU-WIEN ELEGANCKI DZBANEK DO KAWY ZŁOCENIA

Uroczy i elegancki, dzbanek do kawy o tradycyjnym kształcie. Pochodzi z Czechosłowacji (Březová, kiedyś Pirkenhammer) z OEPIAG - Österreichische Porzellan-Industrie AG, sygnowany znakami stosowanymi od 1918 do 1938 roku. Fason Neu-Wien. Porcelana w odcieniu bieli udekorowana złoceniem. Sterczynka, wlewka i uszko złocone. Wyjątkowo śliczny!
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet