Wyszukiwarka producentów
TEKA THEODOR KLOTZ STARA BROSZA KWIAT RÓŻE PRÓBA 925 WAGA 3.3 G
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Srebrna, stara broszka w kształcie dwóch kwiatów róż. Od tyłu wybita punca Teka i 925. Oznaczenia na odwrocie: słowo „teka” zamknięte w trójkącie i próba srebra – 925. Teka - Theodor Klotz. Ręczna robota.
Utalentowany niemiecki projektant biżuterii Theodor Klotz założył swoją firmę Teka w 1939 roku w Pforzheim (biżuteryjnej stolicy Niemiec). Projekty biżuterii tej marki obejmują różnorodne style – od kwiatowej w latach 40-tych po modernistyczną i abstrakcyjną w latach 50-tych i 60-tych XX wieku. Dużą popularnością cieszyły się także dekoracje w stylu minimalizmu, niewątpliwie rozkwitającego w latach 70. XX wieku. Fanem tego stylu był Kevin Klein, który przekonywał, że minimalizm to nie trend, ale styl życia. Firma Theodora Klotza przestała istnieć pod koniec lat siedemdziesiątych. Wysokiej jakości ręcznie robiona biżuteria marki Teka jest kolekcjonerska, której cena z roku na rok będzie rosła.
Stan dobry, broszka nie była przeze mnie czyszczona. W przypadku biżuterii stan dobry rozumiem, że przedmiot był używany i nie jest fabrycznie nowy bez opakowania, ale dobrze zachowany. W razie zauważenia mankamentów opisuję je i/lub robię zbliżenia, by pokazać wadę.
Wymiary:
Długość 3,6 cm
Szerokość 2,1 cm
Waga 3,3 g
Próba 925/1000
Serdecznie polecam!