
- Ceramika,
Wszystkie "Nowości" można przejrzeć w zakładce o tym samym tytule:
Mili Państwo!
Nadszedł listopadowy weekend wyprzedaży. Także w naszym sklepie znajdą Państwo specjalną ofertę!
Zniżki w tym okresie:
- Darmowa wysyłka powyżej 50 zł,
- Rabat kwotowy (5%) za zakupy powyżej 300 zł
- Obniżki cen wybranych przedmiotów!
Lista przedmiotów w obniżonej cenie, znajduje się tutaj: PROMOCJE
Oferta jest ważna od czwartku do niedzieli (23-26 listopada).
Życzę udanych zakupów.
Dobry wieczór!
Tydzień temu wróciliśmy z trasy. Szukaliśmy staroci, gdzie tylko się dało!
Natrafiliśmy na miejsce wyjątkowe i postanowiliśmy, że podzielimy się wrażeniami i kilkoma zdjęciami!
Dzisiaj parę słów o fascynującej czeskiej sztucznej biżuterii…
Bardzo ładna misa ze szkła w kolorze łososiowym. Szkło pochodzi z Belgii, (Scailmont?). Sygnowana tłoczonymi literkami od spodu " Belge". Szkło prasowane, barwione w masie. Kołnierz kanelowany; z elementami naprzemiennie trawionymi. Na lustrze kiść winogron i gruszka, dekoracja też matowa w obramowaniu tłoczonym wzorem o motywie rybiej łuski. Rant falowany.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Sosjerka w kolorze kości słoniowej. Pochodzi z Rudy Śląskiej-Bykowiny z Polska Fabryka Porcelany Sp. z o.o. Huta Franciszka Górny Śląsk. Sygnowana znakiem stosowanym od 1935 roku. Porcelana w kolorze kości słoniowej. Rant i ucho powleczone srebrem. Na porcelanie kwiaty w kolorach pomarańczowym i szarym.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Duży wazon fajansowy w stylu New Look. Pochodzi z Zakładów Fajansu im.Rewolucji 1905 r.potem Zakłady Fajansu "Włocławek" z Włocławka. Wykonany według projektu Pana Jana Sowińskiego z 1958 roku. (Ośrodek Wzorcujący nr 2 we Włocławku, Fabryka Fajansu). Wzór 284. Na spodzie drukowana sygnatura wytwórni (stosowana od 1968 roku), oraz dodatkowo numeryczne wyciski w masie, jak na zdjęciach. Wykonany z fajansu, ręcznie malowany szarym kolorem w pionowe i poziome pasy.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Stareńki, zabytkowy, ręcznie malowany mlecznik w stylu Biedermeier. Nie posiada sygnatury. Wykonany z dość grubej porcelany w odcieniu bieli. O klasycznym kształcie. Z grubymi złoceniami przy krawędziach, wlewce i na uszku. Na szyjce niebieski szlaczek z białym wzorkiem. Pod nim girlandy drobniuteńkich, ręcznie malowanych kwiatuszków w towarzystwie delikatnych złoceń.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Urocza, elegancka filiżanka ze spodkiem. Pochodzi z Bayreuth z Porzellanfabrik Siegmund Paul Meyer/„Walküre” ( Walkiria). Porcelana biała, dość gruba ozdobiona kwiatami kobaltowymi.
Dostępność: Stan dostępności: 3
Śliczny, klasyczny wazon z wytwórni Philippa. Rosenthala, model Monbijou. Sygnowany Classic Rose Collection, Rosenthal Group. Germany. Sygnatura z lat 70-tych XX wieku. Porcelana biała, dekorowana reliefami typowymi dla tego modelu. Na całej powierzchni wazonu wiją się gałązki i drobne kwiatuszki. Dekoracja podobna do Grüne Ranke.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Zgrabna, elegancka filiżanka ze spodkiem. Pochodzi z bawarskiej wytwórni porcelany Porzellanfabrik Arzberg AG z lat 40-tych XX wieku. Kolor porcelany to kość słoniowa. Śliczne klasyczne kształty. Na obu elementach srebrny szlaczek i srebrne konturówki na krawędziach.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Klasyczny, elegancki, spory dzbanek do kawy o prostej formie. Wykonany w Carl Krister Porzellanfabrik. Dawniej Waldenburg, obecnie Wałbrzych. Sygnowany znakiem stosowanym od 1939 do 1945 roku. Porcelana biała, szkliwiona o prostej, klasycznej formie. Zdobiony kobaltowym szlaczkiem i złotymi konturówkami.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Bardzo ładna filiżanka ze spodkiem. Pochodzi z Czech z miejscowości Chodov (niem. Schlaggenwald), z Haas & Cžjžek. Sygnatura stosowana od 1918 roku. Po 1945 roku taki sam znak był stosowany dla wyrobów eksportowych. Porcelana biała o klasycznej, eleganckiej formie. Zdobiona większymi i mniejszymi kwiatami tulipanów. Krawędzie złocone.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Piękna, stareńka filiżanka ze spodkiem. Pochodzi z Bawarii z Rehau z Porzellanfabrik Zeh, Scherzer & Co. Sygnowane znakiem stosowanym od 1880 do 1882 roku. Śliczna, dość solidna porcelana w odcieniu bieli, kształt prosty podkreślony zielonymi konturówkami. Na cukierniczce i na pokrywie szlaczek delikatnych różyczek.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Piękna, stareńka cukierniczka. Pochodzi z Bawarii z Rehau z Porzellanfabrik Zeh, Scherzer & Co. Sygnowane znakiem stosowanym od 1880 do 1882 roku. Śliczna, dość solidna porcelana w odcieniu bieli, kształt prosty podkreślony zielonymi konturówkami. Na cukierniczce i na pokrywie szlaczek delikatnych różyczek.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Śliczna, zgrabna filiżanka ze spodkiem. Pochodzi z Czech z miejscowości Stará Role (Altrohlau), z Karlovarský Porcelán Stará Role. Sygnowana znakiem stosowanym po 1945 roku. Z serwisu Brigitta, którego autorem jest Jaroslav Ježek z 1962 roku. Porcelana w odcieniu bieli z szerokim szlaczkiem w kolorze pudrowego różu na obu elementach, na nim duże złote kwiaty, pod tą dekoracją drobne złote ornamenty. Ranty w złoceniach, uszko grubo złocona.
Dostępność: Stan dostępności: 5
Śliczna, zgrabna cukierniczka. Pochodzi z Czech z miejscowości Stará Role (Altrohlau), z Karlovarský Porcelán Stará Role. Sygnowana znakiem stosowanym po 1945 roku. Z serwisu Brigitta, którego autorem jest Jaroslav Ježek z 1962 roku. Porcelana w odcieniu bieli z szerokim szlaczkiem w kolorze pudrowego różu na obu elementach, na nim duże złote kwiaty, pod tą dekoracją drobne złote ornamenty. Ranty w złoceniach, sterczynka grubo złocona.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Przepiękny wazon, secesyjny z drugiej połowy XIX wieku. Prawdziwy zabytek! Pochodzi najprawdopodobniej z Francji z Legras. Ręcznie formowany ze szkła w odcieniu bieli. Podstawa I górna krawędź pomalowana na brązowy odcień. Z jednej strony duże ręcznie malowane emalią drzewo i budynek. Smukły, elegancki kształt.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Kolekcjonerska, bardzo ładna, biskwitowa figurka przedstawiająca młodą niewiastą. Ręcznie malowana. Sygnowana jedynie numerycznym wyciskiem w masie od tyłu.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Kolekcjonerska, bardzo ładna, biskwitowa figurka przedstawiająca młodego kawalera. Ręcznie malowana. Na ozdobnej podstawie, cokoliku.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Kolekcjonerska, bardzo ładna, biskwitowa figurka przedstawiająca młodego kawalera. Ręcznie malowana. Sygnowana jedynie numerycznym wyciskiem w masie od tyłu.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Przepiękny stary serwis do kawy dla 9 osób. Wyrób oryginalny, secesyjny. Pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Od spodu jest jedynie odręczny znak dekoratora. Porcelana w odcieniu bieli zdobiona przepięknymi reliefami w stylu epoki przedstawiającymi kwiaty i liście. Na porcelanie dekoracje nakładane sitodrukiem, przedstawiające zachwycające, fioletowe pastelowe kwiateczki, stokrotki. Urocze formy, pięknie wymodelowane uszka i sterczynki. Kontury i reliefy pokryte grubymi, ręcznie nakładanymi seledynowymi opaskami.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Elegancka, duża patera, talerz w kolorze kości słoniowej. Pochodzi z Vohenstrauß z Porzellanfbrik Johann Seltmann. Sygnowana znakiem stosowanym po 1945 roku. Z dopiskiem Qualitäts Porzellan Piękna porcelana w kolorze kości słoniowej, o klasycznej formie z lekko falowanym rantem pokrytym grubym złoceniem.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Elegancka waza, teryna w kolorze kości słoniowej. Pochodzi z Vohenstrauß z Porzellanfbrik Johann Seltmann. Sygnowana znakiem stosowanym po 1945 roku. Z dopiskiem Qualitäts Porzellan Piękna porcelana w kolorze kości słoniowej, o klasycznej formie z ze złotymi ornamentami rozrzuconymi na całej powierzchni. Kontury obwiedzione złoceniem, do tego grubo złocone uszy i sterczynka.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Urocza, elegancka filiżanka ze spodkiem. Filiżanka nie jest sygnowana. Porcelana jest dość delikatna w odcieniu bieli z subtelnymi reliefami. Na filiżance z jednej strony drobne, fioletowe kwiatuszki i maleńkie stokrotki. Nad nimi złote, subtelne ornamenty w stylu epoki. Na spodku jedynie złote dekoracje. Ranty kiedyś złocone, dzisiaj te dekoracje są w śladowych ilościach.
Dostępność: Stan dostępności: 3
Śliczny obrus z barwnymi wielkanocnymi motywami. Wykonany z naturalnego lnu w kolorze seledynowym. Ozdobiony haftem krzyżykowym przedstawiającym świąteczne motywy; kwiatuszki, kurczątka i pisanki w fioletowym i żółtym kolorze. Rant wykończony fioletową, szydełkową koroneczką.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Bardzo ładny obrus z barwnymi wielkanocnymi motywami. Wykonany z bawełnianej, dość delikatnej tkaniny w kolorze białym. Ozdobiony z nadrukiem przedstawiającym motywy świąteczne; kwiatuszki, kurczątka i pisanki w koszyczkach. Rant w wiosennej zieleni.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Urocza, stara filiżanka ze spodkiem. Pochodzi z Selb z Krautheim & Adalberg Porzellanfabrik. Sygnowana znakiem stosowanym od 1914 do 1922 roku. Porcelana biała o delikatnie graniastych kształtach (filiżanka), dość solidna. Każdy element udekorowany Szlaczkiem liliowych hortensji i róż na czarnym tle. Ranty, kontury kiedyś złocone, dzisiaj mocno poprzecierane.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Bardzo ładny wazon. Pochodzi z Belgii z Scailmont (La Verrerie de SCAILMONT). Na stopie tłoczony napis "Fait en Belgique" Zachowany w stylu Art-Deco. Szkło prasowane w pięknym, bursztynowym kolorze. Wazon osadzony jest na ośmiokątnej stopie. Ma formę kielicha rozszerzającego się ku górze. Bogato zdobiony tłoczeniami w guziczki na porowatej powierzchni.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Bardzo ładny, smukły wazon w kształcie fletu. Pochodzi z wytwórni porcelany Fürstenberg z Brunszwiku. Fason zwany jest często Alt Fürstenberg (według wytwórni powstał w 1750 roku i jest nadal produkowany), w oryginalnym stylu który można by nazwać rokoko. Dekoracja Schloßgarten, często też zwana Grüne Ranke.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Cudowny zestaw śniadaniowy. Pochodzi z wytwórni porcelany Fürstenberg z Brunszwiku. Fason zwany jest często Alt Fürstenberg (według wytwórni powstał w 1750 roku i jest nadal produkowany), w oryginalnym stylu który można by nazwać rokoko. Dekoracja Schloßgarten, często też zwana Grüne Ranke.
Dostępność: Stan dostępności: 2
Świetny dzbanek do kawy. Pochodzi z lat 70-tych XX wieku. Został wyprodukowany w Zakładzie Porcelany i Porcelitu w Chodzieży. Sygnowany jak na zdjęciu. Wykonany z białej porcelany. W dolnej części korpusu szeroki szlaczek abstrakcyjnych wzorków w szarym kolorze. Całości dopełniają złote konturówki. Świetnie wpisuje się w ogólnoeuropejski nurt we wzornictwie przemysłowym zwanym New Look.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet
Cudowna, delikatna filiżanka ze spodkiem. Raczej mała, do mokki. Pochodzi z Danii z Kongens Lyngby z Kjøbenhavns Porcellains Måleri. Do tego numeryczne znaczki. Porcelana w kolorze kości słoniowej. Oba elementy z subtelnymi reliefami przy krawędziach, ujęte w delikatne złote obwódki. Przy krawędziach filiżanki grube złocenia i złocone uszko. Na porcelanie kwiatowe dekoracje w stonowanych kolorach.
Dostępność: Stan dostępności: 3
Bardzo ładna, duża figura ptaka karmiącego młode. Bocian z bociankiem? Od spodu jedynie słaby ślad po sygnaturze i słabo czytelna naklejka na podstawie. Pochodzi z Rumunii.(Stipo Dorohoi Botosani Porcelain). Figurka utrzymana w stonowanych kolorach z ręcznie malowanymi elementami.
Dostępność: Ostatnia sztuka / komplet